Оксана Черкашина з "Клондайка" здобула нагороду на кінофестивалі у Палм-Спрінгс

Кадр із фільму "Клондайк" Марини Ер Горбач

Виконавиця головної ролі в драмі "Клондайк" Марини Ер Горбач Оксана Черкашина здобула нагороду фестивалю Palm Springs International Film Festival. Про це повідомляє "Дом" з посиланням на публікацію акторки у Facebook.

Palm Springs International Film Festival відбувся у місті Палм-Спрінгс (штат Каліфорнія, США) з 5 по 16 січня. Нагороду FIPRESCI в категорії "Найкраща жіноча роль у міжнародному фільмі" отримала Оксана Черкашина за роль Ірки в драмі "Клондайк" про знищення рейсу МН17 на Донбасі.

"Мене дуже вразила реакція глядачів. Було багато запитань про Україну та роботу над стрічкою, але справжньою несподіванкою стало те, як сильно фільм зачепив глядачів спогадами про досвід еміграції, депортації, вимушене переселення і попри все — бажання жити", — поділилася враженнями режисерка стрічки Марина Ер Горбач.

"Клондайк" розповідає про сім'ю, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 "Малазійських авіаліній" 17 липня 2014 року у селі Грабове Донецької області. Ірина й Анатолій чекали на народження первістка, але війна жорстоко увірвалася в їхнє життя разом з уламками збитого "Боїнга". Жінка відмовляється від евакуації навіть тоді, коли село захоплюють російські війська.

Головні ролі у "Клондайку" зіграли Оксана Черкашина ("Погані дороги"), Сергій Шадрін ("Чорний ворон") та Олег Щербина ("Черкаси"). В український прокат фільм вийшов 3 листопада 2022 року.

Світова прем'єра відбулася на Санденсі — найбільшому фестивалі незалежного кіно у США, де стрічка здобула приз за найкращу режисуру в конкурсній програмі World Dramatic Competition. Також фільм побачили на Берлінале у програмі Panorama, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Фільм отримав дві нагороди — призи Екуменічного журі та симпатій глядачів.

Читайте також: В український прокат вийшов фільм "Клондайк": інтерв'ю з режисеркою Мариною Ер Горбач

Прямий ефір