Близько 100 адвокатів виступили на захист заарештованого Семедляєва у Криму (ВІДЕО)

Едем Семедляєв. Фото: krymsos.com

Близько ста адвокатів в окупованому Росією Криму підписали скаргу на захист їхнього колеги Едема Семедляєва. Вони вважають — юриста незаконно заарештували та засудили, повідомляє "Дом".

Як зазначили у громадському об'єднанні "Кримська солідарність", до кампанії приєдналися Еміль Курбедінов, Сіяр Паніч, Назім Шейхмамбетов та інші.

"Близько 100 адвокатів підписали скаргу на захист Едема Семедляєва. Правильна реакція адвокатської спільноти. Правильна реакція громадянської спільноти важлива в таких ситуаціях. Я відчув на собі, наскільки важлива підтримка", — зазначив правозахисник Еміль Курбедінов.

За його словами, арешт Семедляєва — це чергова спроба залякати адвокатів, які здійснюють захист.

"Ми продовжимо захищати своїх підзахисних, ми продовжимо здійснювати аудіозаписи, коли порушують права наших підзахисних, це наше право", — резюмував Курбедінов.

Назім Шейхмамбетов наголосив, що такі дії силовиків є втручанням у професійну діяльність адвоката.

"Ці рішення та дії працівників поліції, на моє глибоке переконання, порушують гарантії незалежності адвокатури. Вони, по суті, є втручанням у професійну діяльність адвоката", — сказав він.

Також на захист Семедляєва виступили сотні людей. Вони фотографуються з плакатами на його підтримку та записують відеозвернення у соціальних мережах.

Читайте також: Причини та підсумки масових затримань у Криму: "5 вопросов" з адвокатом Айдером Азаматовим

Нагадаємо, адвоката Едема Семедляєва підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд заарештував на 12 діб та зобов'язав виплатити 4 тис. рублів. Приводом для переслідування стала відмова адвоката виконати вимогу працівника поліції вимкнути диктофон, коли той намагався тиснути на його підзахисного. Після цього поліцейський вимагав від Семедляєва роздягтися, щоб нібито перевірити наявність екстремістських татуювань.

Прямий ефір