Чому доводиться утилізовувати невикористані дози COVID-вакцини, пояснили лікарі (ВІДЕО)

Вакцинация от коронавируса. Фото: apimages.com

Понад 3 тис. українців вакцинували від коронавірусу за три дні, повідомляє канал "Дом". Вакцинацію зараз проводять 33 мобільні бригади.

Лідером за даними п'ятниці, 26 лютого, стала Миколаївська область, де щеплення зробили 170 людям. За минулу добу, 27 лютого, в Україні прищепили 90 осіб.

Також почалася вакцинація військовослужбовців в Луганській області. Спочатку імунізацію пройдуть військові медики, а згодом — всі представники силових відомств.

"Зараз 6800 доз вакцини Covishield із 14 300, які отримала Луганська область, спрямовані саме для імунізації захисників України", — повідомили в Луганській ОДА.

Лікарі звертають увагу: через жорсткі правила і особливості упаковки препарату, в деяких областях доводиться утилізувати невикористані дози вакцини наприкінці дня. У кожній ампулі — 10 доз.

"Розкривається ампула і проколюється голкою. З цього моменту зберігання флакона повинно бути не більше 6 годин. У перший день у нас вакцинували 54 людини і 6 доз утилізували", — розповіла Ольга Кобевко, інфекціоніст Чернівецької обласної лікарні.

Така ситуація не унікальна. Наприклад, на старті вакцинації у Нью-Йорку доводилося викидати сотні доз, поки керівництво штату не послабило вимоги до пацієнтів, які можуть отримати щеплення.

У МОЗ зазначають, що не забороняють використовувати залишки вакцини для тих людей, які не входять до першої хвилі вакцинації. Щоб не було непорозумінь на місцях — у регіони направили письмові інструкції.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19 стартувала на Луганщині (ФОТО)

"Ми зараз пропишемо такі алгоритми для мобільних бригад, що якщо у вас є кілька бажаючих, і у вас залишилися, наприклад, три дози, то ми визначаємо пріоритетність: спочатку це буде вік старше 80 років. Якщо таких пацієнтів кілька — першим буде той, хто має супутні захворювання", — наголосив Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

Нагадаємо, вакцинування від COVID-19 в Україні стартувала 24 лютого. Першою препарат отримала Черкаська область. Вакцинація також розпочалась у Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях.

Медіа-партнери
Прямий ефір