Чи потрібно вносити зміни до Конституції, розповів Разумков (ВІДЕО)

Дмитрий Разумков. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 25 червня, голова Верховної Ради Дмитро Разумков провів пресконференцію, в рамках якої розповів, чи потрібно вносити в Конституцію поправки і як Україна боротиметься з конституційною кризою. Про це повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

За словами Разумкова, Україна не потребує змін до Конституції в частині форми правління, а до будь-яких поправок до основного закону потрібно підходити з максимальною обережністю. Однак зараз є деякі перешкоди для ухвалення цих поправок, зокрема криза в Конституційному суді.

Так, зараз ухвалення змін неможливе, адже їх має схвалити саме Конституційний суд, а після — Верховна Рада.

"Якщо ми говоримо про важливі реформи, які сьогодні потребують залучення Конституційного суду до цього процесу, я думаю, що головна з них — це реформа децентралізації. Сьогодні цей законопроєкт опрацьовується в стінах Верховної Ради. Я звертався і до профільного комітету, адже саме він відповідає за цей напрямок, щоб максимально узгодити все на початку. І ми або ухвалюємо, або не ухвалюємо. І треба так само, як і під Конституцію, мати хоча б 300 голосів, а краще 315 або більше. Для цього треба мати узгоджену позицію з різними фракціями, які представлені в парламенті, не тільки з Конституційним судом", — зазначив Разумков.

Окрім того, у голови Верховної Ради під час пресконференції запитали, чи виноситимуть на референдум питання статусу Донбасу. На що Разумков нагадав, що законодавство забороняє виносити будь-які питання, які стосуються територіальної цілісності України, на референдум. Водночас через референдум можна заморозити ситуацію на Донбасі, але це негативно вплине на країну загалом.

"Я впевнений, що якщо ми заморозимо цей процес, повернути території буде ще важче. Я розумію, що пройдуть роки, але ми повинні щодня працювати для того, щоб повернути своїх людей. У першу чергу, повернути їх ментально. Для цього треба тут будувати таку державу, в якій їм би хотілося жити, в яку їм би хотілося повернутися. І створити умови, щоб вони могли сюди повернутися. А після цього повертати території, і повертати свій суверенітет", — зазначив він.

Читайте також: Тестова ідея: можливість референдуму щодо питання Донбасу аналізують експерти

Прямий ефір