Новий формат перемовин щодо Донбасу та Криму запропонував Зеленський

Владимир Зеленский. Фото: president.gov.ua

Новий формат переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі та деокупації Криму пропонує створити глава держави Володимир Зеленський. Про це він розповів в інтерв'ю німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, інформує "Дом".

За словами президента, новий формат на основі Нормандського міг би дати можливість обговорити ширше коло питань. Зокрема, повернення Криму та будівництво газопроводу "Північний потік-2".

"Нормандський формат — саме про схід України. В межах Нормандського формату не йдеться ані про Крим, ані про трубопровід, ані про гарантії безпеки. Не згадується там про наше членство в НАТО або про партнерство з Альянсом. Нормандський формат і його теми в такому випадку стали б частиною нової конструкції", — наголосив Зеленський.

Глава держави акцентував, що в межах Нормандського формату на сьогодні зроблено дуже важливий крок. Написані так звані кластери, які узгоджені Німеччиною, Францією та Україною і передані Російській Федерації.

"Але ми не бачимо серйозної взаємодії та бажання з російської сторони. Все, що потрібно сьогодні зробити країнам, які входять до Нормандського формату — це дуже сильно тиснути на Росію, щоб ми ухвалили цей план, ці кластери та закінчили війну на Донбасі", — зазначив Зеленський.

Президент нагадав, що цей формат "породив "Мінськ".

"Це технічний круглий стіл, за яким вирішується питання припинення війни. Але на останньому засіданні радників лідерів країн "нормандської четвірки", де Росію представляв пан Дмитро Козак, він запитав у наших європейських партнерів, чи є РФ стороною конфлікту. Представники Німеччини та Франції прямо не відповіли. Вони знову ввімкнули "обережну" дипломатію, з якою Україна не погоджується, тому що Росія є стороною конфлікту. Це приклад того, як усе відбувається. Як відбувається Нормандський формат, як відбуваються засідання Тристоронньої контактної групи", — резюмував Зеленський.

Читайте також: Розширення Нормандського формату та переговори в Парижі: мирні ініціативи Зеленського щодо Донбасу

Нагадаємо, Дмитро Кулеба закликав ЄС посилити тиск на Росію задля конструктиву в Нормандському форматі.

Прямий ефір