"Ні в якому разі не сиквел": Ахтем Сеітаблаєв поділився подробицями створення фільму-омажу до стрічки "Пропала грамота" 1972 року

Ахтем Сеітаблаєв. Фото: kanaldіm.tv

Український актор та режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв разом із львівською студією Kolegi Studio працюють над стрічкою, натхненною фільмом "Пропала грамота" 1972 року. Це не сиквел, запевняє Ахтем. Детальніше про проєкт він розповів у програмі "Точка опори".

"Зараз ми працюємо над проєктом, який писали спільно з львівськими друзями ще до початку широкомасштабної навали. Це певний омаж до легендарної стрічки "Пропала грамота" (1972). Ні в якому разі не сиквел. Ми підходимо до цього з величезною повагою і обережністю, використовуємо фабулу цієї стрічки", — каже режисер.

Події відбуватимуться в сьогоденні. Це історія про двох українських військових Степана та Василя, які отримали особливе завдання від керівника.

"Два бійця відправляються до Московії, а саме до мавзолею Леніна в Москві, щоб винести звідти того Леніна, бо вже набрид. Дорогою вони зустрічають різноманітних персонажів, зокрема представників пропагандистської російської інформаційної системи, з якими мають певні конфлікти. Сподіваюсь, що це буде яскрава, пригодницька, кумедна історія", — поділився подробицями Ахтем Сеітаблаєв.

Повна версія інтерв'ю: Про зйомки "Мирний-21", останню зустріч із мамою та спогади про Крим: Ахтем Сеітаблаєв у "Точці опори"

Нагадаємо, Ахтем Сеітаблаєв — український актор і режисер. Походить з родини депортованих кримських татар. Заслужений артист Автономної Республіки Крим. Найвідоміші режисерські роботи: "Хайтарма" (2012), "Кіборги" (2017), "Захар Беркут" (2019). За участь у фільмі Нарімана Алієва "Додому" отримав нагороду за найкращу чоловічу роль на сьомому Міжнародному Босфорському кінофестивалі. Керує культурним простором "Кримський дім". З початку повномасштабного вторгнення приєднався до сил територіальної оборони. 10 грудня 2022 року отримав почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних сил України. Розлучений, має трьох дітей та онуків. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір