Жоден працівник ФСБ не відповів за застосування тортур у Криму, — правозахисниця

Ольга Скрипник. Фото: investigator.org.ua

З моменту окупації Криму Росією жодного працівника ФСБ не було притягнуто до відповідальності за застосування тортур до затриманих. Про це у програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" заявила очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

"Мої колеги проаналізували рішення так званих "судів", так от, уявіть, за всі ці 7 років жоден працівник ФСБ жодного разу не був притягнутий до відповідальності за нанесення тяжких тілесних ушкоджень", — сказала Скрипник.

Правозахисниця уточнила, що йдеться також про застосування тортур до затриманих в окупованому Криму громадян України.

"За тортурами взагалі немає справ проти ФСБ. Ми знайшли лише кілька рішень щодо російських поліцейських, та й те, це в тому разі, якщо один поліцейський побив іншого", — деталізувала вона.

Скрипник акцентувала, що нинішні "суди" Криму підпорядковані російській системі, заснованій на придушенні громадянських прав і свобод. Таким чином, людям нема куди звернутися у пошуках справедливості та правосуддя.

"Про що це свідчить? Це свідчить про те, що ця система залучила до себе всі силові структури й так звані "суди" Криму. А люди, які скоюють тяжкі злочини, як-от тортури та викрадання, залишаються безкарними вже 7-8 років", — резюмувала очільниця Кримської правозахисної групи.

Повна версія інтерв’ю: Катування та переслідування: порушення прав людини в окупованому Криму обговорюємо з Ольгою Скрипник

Прямий ефір