Ні газет, ні радіо, ні листів: про повну ізоляцію Джеляла у СІЗО заявив Полозов

Адвокат Николай Полозов и Нариман Джелял. Фото: Facebook/Крымская солидарность

У СІЗО окупованого Сімферополя першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла утримують у найсуворішій ізоляції від зовнішнього світу. Про це розповів адвокат Микола Полозов після зустрічі з підзахисним, інформує "Дом".

"Наріман перебуває в найжорстокішій ізоляції від зовнішнього світу. Ні газет, ні радіо, ні телевізора не має. За місяць йому передали лише п'ять листів (попри те, що в СІЗО у цензорів лежить величезна пачка з десятків, якщо не сотень листів, які йому надіслали друзі, знайомі та просто небайдужі люди). Зрозуміло, що це завдання, яке поставила перед собою "влада", — заглушити голос Нарімана, тотально ізолювати його. Вдати, ніби його не існує", — повідомив адвокат.

Наріману Джелялу лише дозволяють брати книги з тюремної бібліотеки. Водночас Полозов уточнив, що активіста продовжують тримати у так званому "спецблоці" для особливо небезпечних арештантів.

За словами адвоката, нині Наріман Джелял чекає на вручення обвинувального висновку, коли його підпише прокурор.

25 січня підконтрольний Росії "Верховний суд Криму" має розглянути апеляційну скаргу захисту на останнє продовження запобіжного заходу.

У Представництві президента України в АР Крим вкотре закликали Російську Федерацію якнайшвидше звільнити Нарімана Джеляла або ж "бодай припинити жорстку ізоляцію та покращити умови його незаконно утримання".

"Звертаємося до міжнародної спільноти із закликом щодо посилення політико-дипломатичного тиску на Російську Федерацію у зв'язку з незаконним переслідуванням громадян України, створенням нелюдських і таких, що принижують честь і гідність людини, умов, та пропонуємо об'єднати зусилля задля якнайшвидшого припинення таких негативних проявів", — додали у відомстві.

Як повідомлялося раніше, кримськотатарські політв'язні Наріман Джелял, а також брати Асан та Азіз Ахтемови залишаться під арештом до 23 лютого 2022 року.

Нагадаємо, окупаційна влада Криму звинувачує Джеляла у нібито диверсії на газопроводі біля села Перевальне під Сімферополем.

8 листопада у тимчасово окупованому Криму "слідство" висунуло нове звинувачення Наріману Джелялу. Його звинуватили у контрабанді вибухового пристрою. За цією статтею йому загрожує від 7 до 12 років ув'язнення. 

Прямий ефір