Незламні: українка виробляє вовняний одяг у Франції

Тетяна Кравчук. Скриншот: kanaldim.tv

Тетяна Кравчук із Рівного сім років виготовляє вовняні вироби. До цього вона працювала вчителькою образотворчого мистецтва. Через повномасштабне вторгнення вовняне виробництво в Україні довелося зупинити. Втім, розпочати улюблену справу майстриня змогла у Франції, йдеться у матерілі "Ранку Вдома".

Вовняні капелюшки, жакети та блузи. Тетяна виготовляє такі речі вже сьомий рік. До цього працювала вчителькою образотворчого мистецтва у рідному Рівному. Тож хист до створення прекрасного має від природи.

"На виставці "Модна лялька" я побачила виріб "повстяний жакет" створений українською майстринею. Він мені дуже сподобався. В мене прямо на очах його купила жіночка і я досі бачу, як горіли її очі, коли вона вдягла цей виріб. Вона почувалася королевою", — пригадала дизайнерка з Рівного Тетяна Кравчук.

Відтоді Тетяна почала валяти вовну. Вчилася самостійно з відео в інтернеті. Далі були численні майстер-класи та експерименти.

"Перший мій виріб — капелюшок. Я сама його носила, а коли створювала, то відбулася магія. Валяти вовну — це процес, який захоплює, надихає", — зізналася майстриня.

Згодом з'явилися перші клієнти. Тетяна Кравчук створила бренд одягу з вовни. В асортименті були жакети, сукні, капелюшки, шарфи. Жінка також передавала своє вміння всім охочим на майстер-класах: групових та індивідуальних.

На момент повномасштабного вторгнення жінка була в Чорногорії. Вона саме вивезла сина, який страждає на алергію. Врешті вовняне виробництво в Україні жінці довелося зупинити. Коли майбутнє було примарним, прийшла допомога від постійної клієнтки з Франції. Жінка запросила Тетяну Кравчук та сина до себе.

Майстриня перевезла до Франції усі вироби, які лишились у Рівному. Згодом місцеві та земляки допомогли з їх реалізації.

"Я знайшла тут українську спільноту, яка теж мене підтримувала. Я могла брати участь у виставках, які організовувала ця асоціація, та знайшла нових клієнтів", — резюмувала Тетяна Кравчук.

Жінк захопилася виробництвом шарфів і вже почала нову колекцію. Присвятила її художникам імпресіоністам. Створення одного такого шарфа займає кілька діб. Спочатку треба досконало вивчати картину, за мотивами якої буде виріб, потім підготувати волокно до валяння. Це кропітка праця.

Наразі майстриня у Франції проводить майстер-класи для дітей українських переселенців, адже впевнена, що процес валяння вовни заспокоює. Частину коштів від продажу своїх виробів жінка надсилає на потреби ЗСУ.

Також цікаво: 

Медіа-партнери
Прямий ефір