Невідомі факти про Другу світову війну та "політичну сцену" в Україні: книжковий огляд Дмитра Слівного 

Дмитро Слівний. Скриншот: kanaldim.tv

"Друга світова війна" Ентоні Бівора та "Недержавні таємниці: нотатки на берегах пам'яті" Віктора Ющенка — книги, які пропонує прочитати книжковий оглядач "Ранку Вдома" Дмитро Слівний. Журналіст переконує, що любителів історії здивують найновіші дослідження причин Другої світової війни, відверті зізнання про політикум України та становлення української нації.

"Друга світова війна", Ентоні Бівер

Титанічна праця британського військового письменника та історика Ентоні Бівора ґрунтуються на найновіших дослідженнях історії Другої світової війни, містить аналіз фактів, що призвели до глобальних змін, які торкнулися мільйонів людей. Автор трансформує картину глобального воєнного конфлікту планетарного масштабу у цікаву науково-популярну розповідь, що веде нас до Лондона часів Черчилля, імператорського Токіо, сталінської Москви, на узбережжя Нормандії, до Північної Атлантики та південної частини Тихого океану. Пояснює, чому і як події, що там розгорталися, так тісно переплелися між собою і мали великий вплив на історію всього людства.

"Про найжахливіший конфлікт в історії людства написані тисячі книжок. Але я не можу пригадати жодної, яка б так повно описувала війну, починаючи з її передумов і захоплення Польщі у 1939 році закінчуючи атомним бомбардуванням Хіросіми та Нагасакі. Перед нами майже бездоганний військовий епос, написаних живою літературною мовою, який приємно і легко читати. "Другу світову війну" можна вважати діамантом у літературній короні автора. Якщо бажаєте мати систематизовані знання про Другу світову, то починати треба саме з цієї книги, а не з підручників", — вважає Дмитро Слівний.

У книзі більше сотні архівних фотокарток, десятки історичних військових мап, безліч спогадів та свідчень очевидців і курйози війни, які вдалося задокументувати. Це не лише відомі факти, а й результати найостанніших досліджень величезної кількості документів, висновки сучасних авторитетних вчених і фахівців, спогади людей, причетних до описуваних подій.

"Недержавні таємниці: нотатки на берегах пам'яті", Віктор Ющенко

Це автобіографія третього президента України Віктора Андрійовича Ющенка, що вийшла в друк ще 2014 року. Книгу важко назвати суто політичною біографією, адже велике місце тут займають унікальні історії про родину. Зокрема, Ющенко згадує про свого батька, який був учителем і їздив на заробітки на захід України, де його вважали агентом НКВС, а вдома — завербованим бандерівцем.

"Є історії про кохання, кар'єру і смерть найдорожчих людей, про економіку України при СРСР, початок незалежності та утворення банківської системи України, про Нацбанк та музей при ньому, монетний двір, про те, як і чому змінювалася Україна протягом останніх 60 років. Щодо політичної складової сучасної України, то все досить стримано. Залаштунки Помаранчевої революції. Гіперінфляція. Союз "БЮТ" та "Партії регіонів". Чи планувала Тимошенко держпереворот, і, звісно, хто і чому отруїв третього президента України. Але історія з отруєнням досить завуальована. Ющенко дає лише послідовність фактів, а висновки ми вже робимо самі.

У цій книзі ви не знайдете пліток чи інтимних таємниць про третіх осіб, хоча деякі моменти політичної кухні таки висвітлені. У тексті багато фірмових, авторських та синтаксичних особливостей. Стає зрозуміло, що Віктор Ющенко сам писав книгу. Можливо, як спробу виправдатись за невдачу Помаранчевої революції. Не знаюДля мене спогади Ющенка стали своєрідною сповіддю. Не до кінця відкритою, але правдивою", — резюмував Дмитро Слівний.

Також оглядач додав, що після прочитання "нотаток" стає зрозумілим, чому Україна мала пройти усі описані у книзі етапи дорослішання нації.

Також цікаво:

Прямий ефір