"Нещадно били та грали в "російську рулетку": історії херсонців, яким вдалося вибратися з полону росіян

Михайло Сокирко. Скріншот відео: kanaldom.tv

43-річний Михайло Сокирко — з Херсонщини. Перш ніж знайти притулок у регіоні, підконтрольному Україні, він побував у полоні. Його жорстоко катували, нещадно били та грали в "російську рулетку". Наразі чоловік разом зі своїми рідними. Він тільки-но почав ділитися подробицями того, як російські військові його допитували, повідомляє "Дом".

Родом Михайло із села Мала Олександрівка. Від початку війни до його населеного пункту зайшла російська армія, він зумів виїхати, але згодом повернувся за дитиною. На блокпосту чоловіка затримали окупанти.

"Поглянули на плечі — чи немає слідів від розгрузки, від прикладу. А потім сказали: "Знімай штани повністю". Я так і зробив. А оскільки я плиточник, два роки працював у Києві, на колінах стояв на кахлях, їм дуже не сподобалися мої коліна. Оце і все. По рації тоді сказали, мовляв — приїжджайте, забирайте", — поділився Михайло.

Чоловіка привезли до підвалу місцевої поліцейської дільниці. Там почали жорстоко бити. Йому погрожували відрізати пальці, якщо він не розповість про позиції Збройних сил України, влаштовували допит "с пристрастием".

"Зайшли перші, дали дуже добре, вже жорсткіше били. Зайшли другі і сказали, що ми тобі не віримо… Ну, і найцікавіший момент — він дістає револьвер, відкриває барабан, виймає всі патрони. Один кладе переді мною, а всі інші собі в кишеню. Вже патрон у барабані, він при мені так круть його, я бачу патрон. Він один, з капсулем, з усім, потім клац… О, значить на тобі перевірю… І виходять", — розповів чоловік.

Він каже: завжди чекав нових жахів. Згодом зрозумів, що на нього тиснули психологічно. Після допиту зі зламаними ребрами його знову кинули до підвалу.

Коли російські солдати зрозуміли, що бранець нічого не знає, Михайла відпустили. У полоні він провів дві доби. У цей час його шукали рідні.

Олена, дружина Михайла, до останнього вірила, що її чоловік повернеться живим.

"Я відчувала, що з ним все добре. Тобто я відчувала, що він живий. І, знаючи Михайла, була впевнена, що він мене не покине одну. Але було страшно. Я просто не уявляла, як житиму без нього", — поділилася жінка.

Володимир Марчук голова Нововоронцовської окремої територіальної громади, земляк Михайла. Його взяли в полон на блокпосту, коли він намагався вивезти людей гуманітарним коридором з Херсонської області до Кривого Рогу. Чоловікові зав'язали очі та добу тримали в підвалі.

"Я не буду нічого розповідати, всі ми чоловіки, все можемо терпіти. Найскладнішим у перебуванні в полоні було те, що в тебе немає жодної свободи, ніякої волі, тобто ти замерз, а тобі нічим накритися, тебе кинули в той сарай, і весь час були зав'язані очі. Мені зав'язали очі скотчем і весь час, поки я там був, їх не розв'язували", — розповів Марчук.

Наразі і Володимир, і Михайло перебувають на підконтрольній Україні території та чекають на звільнення рідної Херсонщини. Щойно Херсон стане вільним, хочуть повернутись і відбудовувати рідний край наново.

Читайте також: Звалище трупів під Донецьком: окупант розповів, як Росія вчиняє зі своїми військовими, вбитими в Україні (АУДІО)

Прямий ефір