Навіщо Путіну "красива" дата для вторгнення та які цілі Кремля — думки експертів (ВІДЕО)

Кремль. Фото: delfi.lt

Потенційних сценаріїв подальших дій Росії щодо України може бути кілька: повномасштабна війна, загострення провокацій, повернення до дипломатичних механізмів. Для повномасштабного вторгнення Путін, на думку експертів, може обрати "красиву" дату: 22.02.2022, тобто сьогодні. Але справа зовсім не в любові Кремля до нумерології, інформує Дом".

Десятки обстрілів, попри режим тиші, намагання спровокувати українські збройні сили та засилля антиукраїнської дезінформації. Остання вражає своїми масштабами. Кремлівські ЗМІ трубять про те, що Україна вторглася до Росії. Усі ці незліченні вигадки мають єдину мету.

"Росія планує створити привід для нападу. Це може бути насильницька подія, в якій Росія звинуватить Україну, або обурливе звинувачення, яке Росія висуне знову-таки проти українського уряду. Ми не знаємо точно, в якій формі це станеться. Це може бути сфабрикований так званий терористичний вибух на території Росії, вигадане виявлення масового поховання, інсценування удару безпілотника по цивільному населенню або фальшива, або навіть справжня атака з використанням хімічної зброї", — перелічив державний секретар США Ентоні Блінкен.

У той час як Росія невпинно штампує дезінформацію про нібито обстріли Збройними силами України, самі незаконні збройні формування регулярно відкривають вогонь по позиціях українських військових.

"Метою всього цього політичного шоу є показати Заходу серйозність намірів РФ, бажання далі підвищувати ставки. Але в ставках є своя межа. Я думаю, що все це адресовано Заходу, Україні з метою вийти на фіналізацію діалогу в питаннях гарантій безпеки та мирного врегулювання на Донбасі і загалом нової архітектури безпеки", — вважає політолог Олег Пастернак.

Одним із варіантів розвитку подій експерти називають вторгнення російських військ на територію України, підконтрольну Києву. Уже визначились із датою: 22.02.2022. Таку любов до гарних дат господар Кремля вивляв і раніше.

"Початок війни в Грузії — 8.08.08. Дата була обрана не випадково. Вони намагаються зробити все красиво не тому, що вони нумерологи, а тому, що вони орієнтуються на громадську думку в тому чи іншому сенсі. Мета полягає в тому, щоб посилити емоційне ухвалення того чи іншого рішення, яке приймає Путін, завдяки датам, цифрам та історичним аналогіям", — пояснює соціальний та політичний психолог Валентин Кім.

Якщо вторгнення в дзеркальну дату не станеться, то президент США Джозеф Байден зустрінеться з Путіним на саміті з безпеки. Якщо ж Кремль вибере шлях війни, а не дипломатію, США відразу ж запровадять проти Росії потужні санкції.

Читайте також: У Путіна є непереборне та хворобливе бажання покарати Україну, але він боїться санкцій Заходу, — Фесенко

Прямий ефір