Найжахливіше — це музей в окупації, — директор заповідників "Хортиця" та "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко

Максим Остапенко. Фото: kanaldim.tv

Генеральним директором Національного заповідника "Хортиця" з 2007 року є археолог і кандидат історичних наук Максим Остапенко. Заповідник "Хортиця" розташований на Запоріжжі дуже близько до лінії фронту і постійно перебуває під обстрілами. У програмі "Точка опори" Остапенко пояснив, чому найжахливіше для будь-якого музею — це не евакуація.

"Гадаю, що найжахливіше для будь-якого музею — це не евакуація. Найжахливіше — це музей в окупації. Ми бачили, що роблять окупанти з музеями і знаємо, як це відбувалося в історії. В Росії є повно експонатів з усіх колишніх республік СРСР. Це свідчить про те, що вони, як імперія, продовжують цю завойовницьку політику і не дозволяють людям повернути їх пам'ять. Вони захоплюють нашу пам'ять і намагаються таким чином підсилити власну недолугу ідентичність", — каже він.

За період повномасштабної війни на територію заповідника влучило 27 ракет. Основні музейні об'єкти не постраждали, але поруч із ними утворилися вирви від влучень.

Повна версія інтерв'ю: Незаконні добудови, заповідник "Хортиця" та Каховська ГЕС: очільник "Києво-Печерської лаври" Максим Остапенко у "Точці опори"

Нагадаємо, Максим Остапенко — науковець, археолог, культурний діяч, кандидат історичних наук, автор понад 30 наукових праць з історії острова Хортиця та Нижнього Подніпров'я. Співавтор дослідження та реставрації унікальних об'єктів підводної спадщини. З 2007 року — генеральний директор Національного заповідника "Хортиця". Після початку повномасштабного російського вторгнення вступив до лав Збройних сил України. У квітні 2023 року був призначений виконуючим обов'язки генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір