Найважче було не розплакатись чи не розізлитись, відповідаючи на питання, — посол України в США Оксана Маркарова про свою роботу на початку вторгнення Росії

Оксана Маркарова. Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa

У програмі "Точка опори" посол України в США Оксана Маркарова розповіла про те, що на початку повномасштабного вторгнення було найскладнішим у її роботі.

Одне з завдань пані посла полягало у розвіюванні міфів навкого війни Росії проти України, оскільки в США протягом 400 років активно працювала російська пропаганда.

"Ми одразу з генерал-майором Борисом Кременецьким почали робити щоденні брифінги, щоб просто донести те, що у нас відбувається. Інформацію, яку надавав Генштаб і Міноборони, ми швидко самі перекладали і виходили на брифінги. По-друге, треба було розвіювати міфи, бо Сполучені Штати — країна, де було 400 років російської пропаганди. Найважче було не розплакатись чи не розізлитись, відповідаючи на питання", — пояснила вона.

Оксана Маркарова вдячна українським і міжнародним журналістам, які значно допомогли у її роботі. 

"Якщо ми з вами проаналізуємо, це те, що дуже сильно відрізняє ситуацію в 2022 році від ситуації у 2014-му. Ворог той самий і напав на нас так само підступно, але цього разу кожна камера кожного телеканалу світу була в Україні", — каже пані посол.

Повна версія інтерв'ю: Про рідних у Ворзелі та нову зброю з Америки: перша в історії України жінка-посол у США Оксана Маркарова у "Точці опори"

Нагадаємо, Оксана Маркарова — надзвичайний та повноважний посол України в Сполучених Штатах Америки. Перша в історії України жінка-посол у США. З червня 2018 року до березня 2020-го обіймала посаду міністра фінансів України. За вагомий особистий внесок у розвиток міждержавного співробітництва та плідну дипломатичну діяльність нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Заміжня, чоловік — відомий банкір та бізнесмен Данило Волинець. У родині четверо дітей.  

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір