Надзвичайний стан запровадять в Україні — деталі розповів Данілов

Олексій Данілов. Фото: president.gov.ua

В усіх регіонах України, крім Луганської та Донецької областей, запровадять надзвичайний стан. Про це сьогодні, 23 лютого, під час брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, інформує "Дом".

"По всій території України, крім Донецької та Луганської областей, буде введено НС. В залежності від території, від того, наскільки будуть вважати доцільним проведення тих чи інших речей, які описано згідно з нашим законодавством. Обласні комісії, в які входитимуть представники всіх органів державної та місцевої влади, ухвалюватимуть ті чи інші рішення", — сказав Данілов.

Серед заходів, які передбачає режим НС, — посилення охорони громадського порядку та об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства, перевірка документів, огляд транспорту тощо.

Данілов пояснив, що на території Донецької та Луганської областей діє окремий правовий режим, він урегульований українським законодавством.

"Вони перебувають трішечки в іншій юридичній зоні, тому там надзвичайний стан не вводиться. Він там діє із 2014 року", — сказав секретар РНБО.

Данілов запевнив, що на життя  українців режим НС кардинально не вплине. Це превентивні заходи, покликані гарантувати безпеку усім громадянам.

Прямий ефір