"Почала з маленьких кроків": досвідом розвитку власного бізнесу поділилася переселенка-лікарка з Луганська

Ольга Сегеда. Фото из личного архива

У Новопскові Луганської області переселенка із тимчасово окупованого Луганська Ольга Сегеда має приватну медичну практику. Як підприємниця, вона розвиває власну справу і запрошує на роботу колег. Про це повідомляється на сторінці проєкту USAID "Економічна підтримка східної України" у Facebook, інформує "Дом".

Ольга працює лікаркою 15 років. Через бойові дії 2014 року жінці із родиною довелося переїхати до Новопскова. Маючи досвід роботи у приватній лікарні, Ольга вирішила відкрити свій кабінет із проведення досліджень ультразвукової діагностики (УЗД) внутрішніх органів.

"Я приїхала у нове місто, потрібно було діяти, тому вирішила робити те, що можу вже. Свій перший мобільний апарат УЗД я взяла в оренду у подруги, зняла невелике приміщення в аптеці та почала приймати пацієнтів. Почала з маленьких кроків, тому, думаю, мені вдалося. Хоча реклами у Новопскові не було, перший клієнт прийшов у перший день роботи. Але напередодні я пішла до місцевих лікарів та розповіла про себе, послуги, які надаю, колеги стали говорити про мене пацієнтам. Це спрацювало", — розповіла переселенка.

Поступово інформація про послуги УЗД у приватного лікаря швидко розповсюдилася містом, до пані Ольги почали йти люди, радили своїм знайомим.

Попит зростав і підприємниця взяла в оренду більше приміщення — кабінет у Новопсковській районній комунальній лікарні та залучила більше лікарів для приймання пацієнтів. Також за власні гроші придбала обладнання — японський апарат для проведення УЗД пацієнтів. А за грант від Програми розвитку ООН купила меблі та оргтехніку для обладнання кабінету.

"Я дізналася, що у нашому місті та районі немає дерматолога, а потреба у людей отримувати допомогу була. Подумала, що такий фахівець міг би працювати у моєму кабінеті. Я взяла участь у грантовій програмі Міжнародної організації міграції та придбала обладнання для проведення дерматологічних досліджень. Запросила лікаря-дерматолога на роботу. Згодом виникла потреба у відкритті другого кабінету, який вже ремонтувала за власні гроші. За потреби я залучаю фахівця з Києва, який проводить приймання місцевих жителів", — поділилася Ольга.

Нині лікарка має два кабінети, де приймає пацієнтів.

Цьогоріч у червні вона взяла участь у турі, який організувала громадська організація "Aгенція регіонального розвитку східного Донбасу" за сприяння проєкту USAID. Там разом з іншими учасницями — підприємницями зі сходу України — дізнавалася на Львівщині про досвід тих жінок, які успішно розвивають власну справу та надихають інших.

"Тренінги допомогли мені дізнатися про важливі речі у бізнесі, які я повинна знати, як підприємниця, щоб не допускати помилок та ефективно використовувати ресурси для розвитку. Нам розповідали про гендерну рівність, маркетинг, прорахування прибутку, бізнес-планування, грантові можливості, залучення інвестицій. Коли робиш один крок, після нього іде другий, а потім — третій. Так у житті і у бізнесі також. Цей процес вже не зупинити, але потрібно щодня працювати. Важливо бачити навколо себе натхненних людей, які розвивають свою справу", — додала Ольга.

Підприємниця планує і далі розвивати справу — запросити на роботу лікаря УЗД та лікаря-рентгенолога.

Читайте також: Відновлює сили: поряд з лікарнею облаштувала пасіку лікарка з Луганської області (ВІДЕО)

Нагадаємо, що переселенець Станіслав після початку конфлікту на Донбасі і вимушеного переїзду зміг почати нову справу в Муратово Луганської області. Він розводить свиней особливої ​​породи, м'ясо яких користується попитом.

Прямий ефір