"На основі сталінського указу 1941 року" живе Донецьк — що відбувається в окупованому 8 років місті (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Twitter

Місто Донецьк, тимчасово непідконтрольне Україні з липня 2014-го, зараз проходить через нові випробування. Вони розпочалися після повномасштабного вторгнення Росії до України. У місті — перебої з водою, електрикою, нестача продуктів, воно під регулярним обстрілом російських військ. Виїхати — завдання непросте, доведеться перетинати одразу кілька країн, інформує "Дом".

В черговий раз снаряди рвалися за вікнами донеччан у ніч на 5 квітня. В результаті місто частково знеструмлено, а запасів води залишилося не більше ніж на 2 тижні. За словами місцевої окупаційної влади, Донецьк змушений перейти в режим повної економії. Це означає: холодна вода подається один раз на дві доби — по 2 години ввечері. Люди почали робити запаси. Про гарячу тут уже ніхто не згадує. А на покупку питної води у деяких торгових точках встановили ліміт.

Опалення у місті немає з 30 березня. Його відключили з метою економії, хоча нічна температура в регіоні поки що не піднімається вище за 3° тепла.

За місяць повномасштабного вторгнення Росії до України в Донецьку подорожчали продукти. Найбільше — цукор і капуста. Зросла ціна на крупи та м'ясні вироби. Складну економічну ситуацію посилює масова примусова мобілізація чоловіків. Виходити на вулиці та на роботу вони бояться. У місті зупинили виробництва у тих сферах, де задіяно переважно чоловіче населення. У місцевих пабліках можна знайти багато відео, як чоловіків забирають на вулиці.

У неділю, 3 квітня, на тимчасово окупованій частині Донецької області створили так званий "Держкомітет оборони". "Указ" про його створення передбачає заборону проведення мітингів, запровадження військової цензури. Також він дозволяє відбирати у місцевих жителів майно, якщо воно вважатиметься необхідним для ведення війни. Окупаційна влада заявила, що орган створено на "основі сталінського указу 1941-го року" (очевидно, мається на увазі утворений 30 червня 1941 року загальною постановою Президії Верховної Ради СРСР, Ради Народних Комісарів СРСР і Центрального Комітету ВКП(б) надзвичайний орган управління, що володів всією повнотою військової, політичної та господарської влади в СРСР).

Залишити Донецьк сьогодні досить складно. Щоб потрапити на підконтрольну Україні територію чи в Європу, місцевим жителям тепер доводиться долати непростий маршрут. Приватні перевізники пропонують кілька варіантів. Ціна в середньому — 350 євро з особи. При цьому пасажирам доведеться перетнути 4 країни: з Донецька спочатку до Москви, потім до Латвії, Литви, потім перетнути Польщу.

Читайте також: Джерело робочої сили та призовників: для чого Кремлю потрібні маріонеткові республіки, пояснила експертка

Медіа-партнери
Прямий ефір