Ми не змогли дійти спільного документу, — Єрмак про зустріч в Нормандському форматі

Андрій Єрмак. Скріншот відео: "Дом"/Facebook

У Берліні (Німеччина) завершилася зустріч політичних радників лідерів Нормандського формату. Вона тривала близько 9 годин. Про це сьогодні, 11 лютого, повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак під час брифінгу, що його транслював телеканал "Дом".

Підсумком другої цьогоріч зустрічі у Нормандському форматі, на відміну від попередньої, не став спільний документ.

"Сьогодні ми не змогли дійти спільного документу. Було би добре, якщо б на другій зустрічі у Нормандському форматі після тривалої перерви могли теж щось узгодити. Бажання є, але відбулося як відбулося", — поінформував Єрмак.

Натомість повідомив, що робота триватиме, сторони підтвердили, що налаштовані продовжувати дискусію, та анонсував нову зустріч незабаром.

Також голова Офісу президента заявив,що сторони були єдині у тому, що треба розблокувати роботу Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі та у необхідності виконувати Мінські домовленості.

Раніше повідомлялося, що під час переговорів у Нормандському форматі в Берліні, які розпочалися у четвер, 10 лютого, Україна має намір обговорити низку важливих питань. Зокрема, відкриття КПВВ на Донбасі з боку незаконних збройних формувань (НЗФ) та звільнення полонених.

Нагадаємо, попередня зустріч радників "нормандської четвірки" відбулася в Парижі 26 січня. За підсумками переговорів сторони узгодили фінальне комюніке. У ньому учасники перемовин підтвердили прихильність до виконання Мінських угод, виступили за дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.

Прямий ефір