Ми не можемо стверджувати, що цього не відбудеться, — Кравчук про вторгнення Росії з Криму

Леонид Кравчук. Фото: 24tv.ua

Україна припускає сценарій вторгнення російських військ із території окупованого Криму. Але країна готова дати жорсткий відсіч агресору. Про це у програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук.

"Ми повинні бути готовими до всього. Я скажу відверто і хочу, щоб мене почули всі: в основному документі Росії про зовнішню політику є такий запис: "Україна була, є і буде в системі стратегічних інтересів Росії". Тобто вони не бачать Україну як окрему державу. Вони бачать Україну як якусь підлеглу територію. Не знаю, може, як губернію. Я навіть не знаю, як вони це розуміють", — сказав Кравчук.

Він зазначив, що в нинішній ситуації потрібно робити висновки з того, що Росія не поважає суверенітет і територіальну цілісність України. Це означає, що від країни-агресора можна очікувати будь-яких дій — "і агресію, і розширення конфлікту".

"Ми не можемо стверджувати: ні, цього не відбудеться. Якщо така філософія існує (а вона існує й зафіксована в основному стратегічному документі РФ), значить, все може бути. Тому ми повинні бути готовими й до цього. Хочу, щоб всі зрозуміли — Україна готується до будь-яких сценаріїв, зокрема до спроб агресії, розширення агресії. До будь-яких сценаріїв", — заявив керівник української делегації в ТКГ.

Кравчук констатував, що сьогодні Україна "зовсім не та, якою була п'ять-шість років тому".

"Я впевнений, якщо Росія ризикне розширити агресію, вона зустріне опір з боку України дуже жорсткий. І не тільки від України. Світова спільнота, про що заявляли багато країн і США зокрема, не дозволить Росії поводитися так, як вона діяла до цього. Ми поставимо Росію в межі міжнародного права", — резюмував Леонід Кравчук.

Повна версія інтерв'ю: Поставимо Росію в межі міжнародного права: інтерв'ю з Леонідом Кравчуком

Прямий ефір