Музика — це ліки, тож лікуйтеся з нами, — учасниці гурту Freedom Jazz

Зліва направо: Наталія Горайчук, Яна Вялова, Ірина Ебралідзе та Анастасія Малега. Скриншот: kanaldom.tv

Їхні шоу збирають аншлаги, концертні виступи зачаровують та надихають. 18 березня на сцені Молодого театру в Києві гратиме Freedom Jazz. Кавер-бенд виступатиме у новому складі та обіцяє феєричне шоу. Як джазетки пережили рік повномасштабної війни, де шукають натхнення та чому джаз-кабаре називають ліками. Про це у "Ранку Вдома" розповіли вокалістки Freedom Jazz Анастасія Малега, Ірина Ебралідзе, Яна Вялова та клавішниця гурту Наталія Горайчук.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Дівчата, доброго ранку! Які ви красиві та яскраві! Що вас надихнуло на створення нової програми? 

Малега: Звичайно надихають нас люди та наші захисники. Самі виступи для нас — це ліки, антистрес. Коли ми на сцені, то відчуваємо, що потрібні людям. Вони приходять до нас, заряджаються енергією, легше переносять деякі події, внутрішні переживання. Коли ми бачимо їх щасливими в залі, коли вони нам посміхаються, то це величезна радість для нас.

Приходять дуже багато людей, які нас знають і пам'ятають з тих часів, дуже люблять. Коли в січні ми давали концерти в Молодому театрі, для воїнів, для волонтерів, для медиків, то зустріли там багатьох знайомих. Після концерту вони мені казали: "Ви знаєте, ми до вас ходили раніше. Зараз відчули — це такий місток до мирного життя".

Дівчата, усім, хто до нас приходить вперше, ми задаємо це питання. Яким був для вас рік повномасштабного вторгнення?

Малега: Таким, як і для всіх — складним. Так сталося, що на початку вторгнення більшість з нас поїхала з Києва, з країни. Лише у вересні Олена Коляденко нас зібрала. Хтось повернувся з Австрії, з Туреччини. Зрештою довелося шукати нових учасниць. Ми знову почали репетирувати, збирати програму перед Новим роком. Пам'ятаю, як у нас була репетиція в метро. Це було 31 грудня. Ми там чотири години просиділи, вчили партії. Розуміли, що 3 січня треба виступати. Люди йшли до нас за терапією.

Ебралідзе: Звичайно, були дуже страшні часи, і там, де я жила, було дуже гучно. Перший місяць майже не виходила з дому, я жила на паркінгу. Коли стало спокійніше в Києві, то почала волонтерити, ми з мешканцями нашого мікрорайону готували їжу для ЗСУ та територіальної оборони. Потім почалися благодійні виступи. Я була викладачем вокалу, а потім приєдналась до Freedom Jazz.

Вялова: 22 другого лютого я була у Ворохті, в мами було день народження. 24 лютого ми мали повертатися у Київ. Сіли на потяг, але нам подзвонив брат, все розповів. Ми вирішили вийти у Львові. Там перший час перебували з батьками та моїм хлопцем, волонтерили.

— Чого очікувати глядачам від вашого виступу вже цієї суботи, 18 березня, в Молодому театрі. Це концерт, перфоменс чи шоу. Що це буде?

Малега: Взагалі то наш жанр джаз-кабаре — це музична танцювальна вистава. Тому ми й в театрі. У програмі дуже багато театралізованих моментів. У кожної з учасниць свої ролі, образи, є сюжет, який ми розвиваємо. Під час виступу залучаємо людей з залу, спілкуємось, виводимо на сцену.

Тож загалом — це театралізована музична вистава. 18 березня в Молодому театрі ми знову вийдемо на сцену в нашому повному складі. До речі, нас десятеро. Є барабани, бас-гітара, саксофони й наша знахідка грає — Наталія Горайчук, яка граєна акордеоні та на клавішних. Це подвійне наше щастя.

Якщо це вистава, то хто режисер?

Ебралідзе: Режисер постановник — Олена Коляденко. Всі вистави ми готуємо і ставимо під керівництвом Олени. В нас десять дівчаток і всі танцюють. Ми дуже багато проводимо часу на репетиції, у кожної є свій образ, настрій, в якому ми перебуваємо на сцені.

Я впевнена, що кожній вдається на 100% впоратись зі своєю задачею. Акторська гра, вміння тримати зал — це дуже важлива складова нашої роботи. Звук, світло, декорації, стиль учасниць — це все робота великої та неймовірно талановитої команди.

Глядач, коли приходить на шоу, бачить результат — це цілісне шоу, яке складається з двох актів. Це і музична складова, це авторське аранжування. Наша діва, центральний мікрофон Анастасія Малега — це автор партій, аранжувальниця. Костюми та зачіски — це Назар Дідик.

— Неймовірна енергетика у колективу Freedom Jazz! До речі, квитки ще залишилися?

Малега: Мало. Тож поспішайте за квитками. Ми вас чекаємо 18 березня о 18 годині в Молодому театрі. Ми дуже скучили за глядачами!

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір