Чи може неповнолітня дитина розпоряджатися своїм прибутком: коментар юристки

Иллюстративное фото: news.dtkt.ua

Якщо дитина самостійно заробляє гроші, хоча їй не виповнилося 18 років, батьки не мають права відбирати цей прибуток. Про це в програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповіла юристка, заступниця директора Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Олена Маньковська.

Юристка пояснила, що відбирання грошей вважається порушенням прав дитини.

"У такому випадку дитина має право звернутися до органів опіки та піклування за місцем реєстрації або за місцем проживання і вказати на порушення своїх прав з боку батьків", — зазначила Олена Маньковська.

Якщо батьки ведуть аморальний спосіб життя, дитина також має право звернутися до органів опіки та піклування для того, щоб притягнули їх до відповідальності за невиконання своїх обов'язків

"Згідно ст. 160 Сімейного кодексу України, дитина віком від 14 років має право самостійно обирати з ким проживати", — уточнила правозахисниця.

Також за її словами, особа, яка досягла 16-річного віку має право отримати повний обсяг цивільної дієздатності якщо вона, наприклад, уклала трудовий договір, займається підприємницькою діяльністю.

"Але недостатньо просто факту того, що ви, наприклад, уклали трудовий договір. Це підстава для того, щоб звернутися до органів опіки та піклування, щоб вони протягом місяця ухвалили рішення і наділили дитину повним обсягом цивільної дієздатності", — пояснила юристка.

Крім того, органи опіки та піклування можуть задовольнити заяву тільки в тому випадку, якщо батьки дадуть письмову згоду на те, щоб дитина отримала повний обсяг цивільної дієздатності.

Якщо органи опіки не задовольнять заяву, дитина самостійно має право звернутися до суду, аби встановити для себе повний обсяг цивільної дієздатності.

Читайте також: Як легалізувати видане іншою державою свідоцтво про народження, пояснила юристка (ВІДЕО)

Прямий ефір