Мобільні лазні, спальні ситеми та маскування для снайперів: як благодійний фонд "Рій" підтримує військових

Катериан Соборна. Скриншот: kanaldim.tv

Благодійний фонд "Рій" провадить низку проєктів, спрямованих на поліпшення умов життя та бойової готовності наших військових. Одним із важливих досягнень фонду є створення мобільних лазень для військових. Ці лазні не лише дають можливість підтримувати гігієну, але й підвищують моральний дух під час нелегких періодів військової служби. Вартість однієї такої лазні — 460 тисяч гривень. Нині "Рій" збирає гроші на 11 нових комплексів, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Спальні системи за стандартами НАТО, маскування для снайперів, мобільні лазні. Це ще не всі проєкти благодійного фонду "Рій".

Зараз у рою благодійників 90 осіб. Волонтери вже реалізували п'ять великих проєктів. Першим було виготовлення спальних систем для воїнів.

Ще волонтери вишивають українські прапори для штурмових бригад та займаються психологічною підтримкою дружин захисників.

Нелегко було реалізувати проєкт з будівництва мобільних лазень для військових на передовій. Він став найдорожчим для команди.

"Що таке мобільний пральний комплекс? Це морський контейнер, який всередині обшитий вагонкою, утеплений. Там є душ, пральні та сушильні машини, умивальник та дзеркало", — пояснила координаторка проєкту "Замаскуй військового" Галина Тодоренко.

Один такий комплекс коштує 460 тисяч гривень. Волонтерам вдалося передати воїнам вже дев'ять таких. Все завдяки донатам українців. На цьому "Рій" вирішив не зупинятися, адже воїни просять ще. Зараз збирають кошти на 11 мобільних лазень.

Паралельно волонтери працюють над створенням захисту для снайперів. Їм необхідні маскувальні плащі, пончо, куртки, нашоломники і накидки на зброю. В рамках проєкту "Замаскуй військового" розробили стартовий набір для плетіння, який надсилають охочим допомогти по всій Україні.

"Це наш стартовий набір, які ми відсилаємо нашим волонтерам на початку співпраці. Перш за все, це рамочка. Фактично це великі п'яльця, на які ми натягуємо сітку. Тут є інструкція новобранця та інструкція з плетення нашоломника, з переходом на відео. Є технічне завдання та набір ниток", — пояснила керівниця проєкту "Замаскуй військового" Світлана Панченко-Вепшина.

Нитки отримують зі джгутових мішків від кави. Такого матеріалу потрібно дуже багато, тому волонтери зараз в пошуках благодійників та власників кав'ярень, які мають змогу забезпечити такими мішками.

За місяць роботи проєкту "Замаскуй військового" вдалося сплести понад 100 виробів. Починали з найпростішого — нашоломників. Далі плестимуть складніші речі для маскування куртки, пончо та плащі.

Також цікаво: Зігріти захисників: в Україні розробили спальні системи для ЗСУ

Прямий ефір