Міжнародна Олімпійська ганьба: Україна і світ проти допуску на Ігри у Парижі представників Росії та Білорусі

Париж. Фото: french-iceberg.com

Минув тиждень дій, думок та реакцій на заяву Міжнародного олімпійського комітету про умови допуску представників Росії та Білорусі до змагань, що передують Іграм у Парижі та, власне, до наступної літньої Олімпіади. Про боротьбу України проти допуску росіян і білорусів до Олімпійських ігор йдеться у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Різкий тон від українців, голови нашої держави та президента Національного олімпійського комітету зрозумілий та виправданий. Володимир Зеленський сказав про безпринципну гнучкість МОК у ставленні до країни-терористки і про те, що є лише питанням часу, коли російські спортсмени почнуть виправдовувати агресію та використовувати символіку терору на стадіонах і аренах. 

Міністр молоді та спорту і президент НОК України Вадим Гутцайт зазначив, що був категорично проти такого кроку МОК та заявив про подальшу боротьбу, щоб довести хибність планів Міжнародного комітету. Він також не виключив бойкоту паризьких Ігор з боку наших атлетів. 

У свою чергу, міністр спорту і туризму Польщі Каміл Бортничук заявив про можливість створення коаліції держав проти участі Росії та Білорусі в Олімпійських іграх. В авангарді зусиль перебувають Польща і Велика Британія, підкреслив пан Бортничук. 

"Ви кажете, що спортсмени не винні і команди Росії та Білорусі мають право брати участь в Олімпійських іграх. А що ви скажете на те, що принаймні кожен день український спортсмен гине і більше ніколи не зможе брати участь у змаганнях? Скільки спортсменів стали інвалідами під час цієї війни? А скільки спортивних об'єктів зруйнував ворог і разом з ним дитячих спортивних мрій? А що робити з тими спортсменами, які залишаються в Україні і продовжують тренуватися тут, не знаючи, куди і коли потрапить ворожа ракета? Все це може статися в один момент. І спорт все ще поза політикою? Це стовідсоткова підтримка їх терористичного режиму", — каже чемпіонка світу та Європи з артистичного плавання Марта Фєдіна.

Читайте також: Про теніс під час війни та особисті розчарування: інтерв'ю зірки кортів і українського воїна Сергія Стаховського

Прямий ефір