Меседжі з "Прямої лінії" Путіна — скільки в них правди, пояснили експерти (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: novayagazeta.ru

"Класична маніпуляція Кремля" — так відреагував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на заяву президента Росії Володимира Путіна про "єдиний народ". Російський президент у прямому ефірі традиційно багато часу присвятив Україні. У головних меседжах з "Прямої лінії" Путіна — правди немає, розповідають експерти, інформує "Дом".

"Навіщо зустрічатися із Зеленським, якщо він віддав свою країну під повне зовнішнє управління? Ключові питання вирішуються не у Києві, а у Вашингтоні, почасти у Берліні та у Парижі. Ну і про що розмовляти?", — заявив Путін.

Політолог Володимир Фесенко впевнений: за дужками — Путін хоче, щоб все вирішувала Москва.

"У будь-якому випадку, для нього навіть не існує у природі можливості того, що Київ може й сам щось вирішувати. Це комплекси, але це імперські комплекси. "Єдиний російський народ" — це один з головних імперських комплексів Путіна... Що стосується заяв Путіна щодо України — які сьогодні прозвучали. Я б відзначив, найголовніше — це емоція роздратування. Якщо все це узагальнювати, всі заяви, які він зробив сьогодні — це неприховане роздратування з приводу України та з приводу президента Зеленського", — зазначив Фесенко в коментарі "Дому".

Ще один меседж, озвучений Путіним — "про корінні народи України".

"Проєкт закону, який зараз внесений президентом в Раду. А саме про корінні народи, де російський народ оголошується некорінним на цій території. Ну це взагалі — розуму незбагненно", — запевняє російський президент.

Фесенко ж пояснив: нічого спільного з самим законопроєктом це не має.

"Там ніяких образ немає з приводу російських. До речі кажучи, до корінних народів там не належать і українці. Там корінними народами називаються представники національних меншин, які не мають своєї державності поза Україною", — повідомив політолог.

Розповідаючи про есмінець Defender у Чорному морі, Путін стверджує, що світ не став би на грань третьої світової війни, навіть якщо РФ "потопила б цей корабель".

Політолог Ілля Куса зазначає: війни не було б не тому що, як хтось говорить, Європа боїться Росії.

"Безумовно — ні. Заради чого? З метою захоплення Москви? Ні. Швидше за все, це була б військова відповідь — око за око, як це зараз роблять, але не більше... За великим рахунком, Росія залежить від західного ринку. Вони не є самодостатніми, і в цьому їх уразливе місце", — повідомив Куса телеканалу "Дом".

Читайте також: "Добра рука Москви": про нового "інвестора" ОРДЛО Євгенія Юрченка говоримо з Костянтином Скоркіним

Нагадаємо, нові формати розв'язання ситуації на Донбасі хоче знайти Зеленський з Байденом і Путіним.

Прямий ефір