Мама хотіла, щоб я стала балериною, — міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна про вибір військової служби

Юлія Лапутіна. Фото: kanaldim.tv

Чинна міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна за освітою юрист і педагог, однак росла у спортивній родині. Мама хотіла, щоб вона стала балериною, та Юлія обрала військову службу. Про вибір професії Лапутіна розповіла в інтерв'ю Світлані Леонтьєвій у програмі "Точка опори".

Очільниця Міністерства у справах ветеранів пригадала, як у дитинстві вперше побачила військових по телевізору. Тоді їй було близько трьох-чотирьох років, вона сиділа на руках у тата і сказала: "Я буду маршалом". 

"Я не знаю, звідки це. У мене батьки науковці, педагоги, спортсмени, у нас взагалі спортивне династія: дід був заслуженим майстром спорту, важкоатлетом, найсильнішою людиною планети свого часу; батько теж професійно займався спортом. Мене теж віддали в спорт, де я професійно займалася багато років", — розповіла вона.

Мати Юлії Лапутіної — культурологиня і мистецтвознавиця, має багато подруг-балерин, тож мріяла, аби її дочка теж пішла у балет. Однак дівчину це не привабило.

"Якось ми прийшли з мамою на балет "Спартак" і опісля потрапили за лаштунки — її подруга танцювала одну з головних ролей. Мені було років 11-12. Ми зайшли у гримерну, де зібралося багато балерин, і мене запитали, чи сподобалося і кого б я хотіла зіграти: Фригію чи Егіну? А я: "Спартака!" Мені здавалося, що я маю пройти багато випробувань, себе готувати до чогось такого, що буде дуже важливо. Коли Україна стала незалежною, і мені запропонували службу, я зрозуміла, що це воно", — каже Юлія Лапутіна.

Одразу розповісти батькам, що вже розпочала військову службу Лапутіна не могла — було заборонено угодою з її підрозділом. Тож спочатку батьки Юлії навіть не знали, де працює їхня дитина.

Повна версія інтерв'ю: Про перші спроби сепаратизму в Криму, розстріляних родичів та повернення військових до цивільного життя: міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна у "Точці опори"

Нагадаємо, Юлія Лапутіна — міністерка у справах ветеранів України, генерал-майор запасу. Має юридичну, педагогічну та психологічну освіту. Працювала заступницею начальника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ та командиркою оперативної групи Служби безпеки України в АТО. У 2014 році брала активну участь у звільненні Краматорська, стала другою жінкою в незалежній Україні, яка отримала генеральське звання. Заміжня, має двох доньок.

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір