Майстриня створює унікальні сценічні костюми для дітей, лагодить одяг військових та допомагає ЗСУ

Марина Ахапкіна. Фото: kanaldom.tv

Марина Ахапкіна вже понад 10 років шиє сценічні костюми для дітей. До кожного костюма майстриня додатково шиє оригінальний чохол для зберігання. З початком повномасштабного вторгнення Марина почала допомагати військовим лагодити їхній одяг та шити прапорці. Вона також продовжує шити костюми діткам, які представляють Україну на міжнародних змаганнях. Детальніше про її роботу розповідається у сюжеті "Ранку Вдома". 

Марина Ахапкіна почала створювати сценічні костюми для своєї доньки, яка займалася в цирковій студії. Потім — для друзів, а згодом і на замовлення. До кожного костюма майстриня додатково шиє в тому ж стилі оригінальний чохол для зберігання і транспортування.

Для пошиття майстриня використовує вживані матеріали — тканину, що залишилася від іншого одягу чи попередніх костюмів. Так Марина піклується про екологію.

На початку повномасштабної війни через постійні російські обстріли багато дітей виїхало за кордон. Проте роботи у майстрині менше не стало. Жінка переорієнтувалась під потреби сьогодення. 

"Почали приходити військові, хлопці з тероборони з пропаленими куртками та штанами, які треба було ремонтувати. Їхали хлопці на передову і попросили маленькі прапорці пошити, щоб у машині повісити. Кажуть: "Скільки ми вам винні?" Я їм: "Перемогу нам привезіть", — розповідає жінка.

Марина евакуюватися зі столиці разом з родиною відмовилась, хоча валіза була зібрана. Жінка зрозуміла, що потрібніша на батьківщині: буде підтримувати ЗСУ та шити костюми для дітей, які за кордоном, Адже вони продовжують виступи на міжнародних майданчиках та беруть участь у благодійних заходах. 

"По-перше, щоб підтримати самих дітей, по-друге, — нашу армію. Я не військова, не медик, але треба щось робити. Якщо я можу шити, я можу донатити. Мій ранок починається з кави і з донатів. У мене є улюблені фонди. Це мене надихає", — пояснює вона.

Наразі майстриня найбільше створює костюмів у кольорах національного прапора. Через свої роботи вона намагається розказати про Україну якомога ширшій аудиторії. 

На створення одного костюма йде від двох до трьох тижнів. Тривалість роботи залежить від розміру виробу та його окремих деталей. Праця відволікає від негативних новин, а ще, впевнена майстриня, допомагає наблизити нашу перемогу. 

Читайте також: Творчість під час війни: художниця Юлія Коваль малює мандали та допомагає ЗСУ

Прямий ефір