Лідер — Київ: як українці щеплюються від COVID-19 в регіонах, розповів Ляшко (ІНФОГРАФІКА)

Центр массовой вакцинации в Киеве. Фото: kanaldom.tv

В Україні за минулий тиждень зроблено 563 тис. щеплень проти COVID-19. Це найбільше від початку кампанії вакцинації в країні. Лідер за темпами імунізації в регіонах — Київ. Про це сьогодні, 12 липня, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook, інформує "Дом".

"Від початку кампанії вакцинації найвищий рівень охоплення щепленнями на 100 тис. населення показує місто Київ, їхній показник перевищує середній по Україні в 2 рази. Одразу за лідером йдуть — Київська та Полтавська області", — написав він.

Найнижчі рівні охоплення в цілому на сьогодні, за інформацією міністра, в Одеській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

А за останній тиждень найвищі темпи вакцинації продемонстрував знову ж таки Київ, Полтавська та Київська області. Найнижчі — Чернівецька, Івано-Франківська та Закарпатська області.

Очільник МОЗ зазначив, що найбільше зростання темпів вакцинації за минулий тиждень зафіксували в Херсонській області (+56%).

Ляшко заявив, що ключова мета Міністерства охорони здоров’я та партнерів — захистити від COVID-19 всіх українців. Саме тому від початку червня у всій Україні відкриваються центри масової вакцинації, де кожен охочий зможе вакцинуватись. Цими вихідними працювало більше ніж 200 таких центрів.

"Ми всі бачимо падіння обсягів щеплення на вихідних. Лікарям теж потрібен відпочинок і ми із розумінням ставимось до того, що не всі пункти щеплення працюють в суботу та неділю. Але статистика показує, що навіть центри масової вакцинації, які працюють на вихідних, не використовують свій потенціал на максимум. По цифрам виходить, що медичні працівники вийшли працювати, але до них не дійшли українці. Закликаю активніше турбуватись про своє здоров’я та підказати родичам і друзям, особливо похилого віку, адресу центру вакцинації!", — резюмував Віктор Ляшко.

Із переліком пунктів та центрів вакцинації, їхніми графіками роботи можна ознайомитись за посиланням: vaccination.covid19.gov.ua

Читайте також: Принцип дії та ефективність: як працюють привезені в Україну COVID-вакцини (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, МОЗ вирішило зробити вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech проти COVID-19 доступною для широкого загалу. Тепер цей препарат використовуватимуть в центрах масової вакцинації населення. Щепитися їм зможуть всі охочі, але у пріоритеті літні люди і люди з супутніми захворюваннями.

Прямий ефір