Ліцеїстка КПІ створила програму виявлення серцевих захворювань

Анастасія Куруленко. Скриншот: kanaldom.tv

Ім'я ліцеїстки Анастасії Куруленко занесли у віртуальну "Алею зірок юних винахідників" Київської Малої академії наук. Школярка придумала спосіб, як визначити вірогідність виникнення серцево-судинних захворювань. Особливість проєкту Анастасії Куруленко полягає в тому, що він охоплює медицину, біологію та програмування, повідомили у програмі "Ранок Вдома".

Дівчина навчається в 11 класі політехнічного ліцею. Анастасія довго вагалася, якому предмету надати перевагу — біології чи програмуванню. Батьки порадили поєднати ці дисципліни.

Над проєктом юна винахідниця працювала разом зі своїм науковим керівником Іриною Родіоновою, з якою познайомилися на Дні відкритих дверей в Інституті біології та медицини. В результаті на міському конкурсі науково-дослідних робіт, який проводить Мала академія наук, Анастасія Куруленко посіла перше місце.

Далі був всеукраїнський конкурс, де дівчина також здобула перемогу, а ще золоту медаль у Хорватії — на міжнародному шоу інновацій та винаходів. В наукових змаганнях школярка брала участь онлайн. Захист роботи відбувався англійською мовою. Тему обирали довго, адже вона мала бути цікавою, актуальною та відрізнятися від інших наукових робіт.

Програма, яку створила Анастасія, дає можливість виявляти людей з ризиком розвитку серцево-судинних захворювань навіть на робочому місці й своєчасно скеровувати їх до сімейного лікаря. Для тестування обрали 10 простих запитань. Тут немає медичних термінів, які могли б ускладнити опитування.

Перше питання стосується віку. Далі програма розпитує про зріст, вагу, стать, тиск, наявність шкідливих звичок, фізичну активність, хронічні захворювання, стреси на роботі чи вдома, а також про часті набряки обличчя та ніг.

Після тестування на екрані з'являється вікно зеленого або червоного кольору з результатами обстеження та рекомендаціями для користувачів.

"Також у моїй програмі передбачена помилка користувача. Якщо введені невірні дані, які не можуть відповідати віку, то буде попередження і користувач не зможе продовжити тестування. Наукова сфера досить цікава, але багатьох школярів відштовхує те, що це кропітка праця з різними джерелами. Треба вивчити те, що вже до тебе зробили, а вже потім приготувати свої дослідження. Втім,  коли ти це робиш, то наче підіймаєшся на новий рівень, дізнаєшся щось нове і робиш щось своє. Це найцікавіше", — резюмувала винахідниця Анастасія Куруленко.

У майбутньому дівчина мріє стати програмістом. Це дуже перспективний напрямок, який можна поєднати за бажанням з будь-якою сферою.

Читайте також: Знятий в евакуації: юний українець створив мультфільм про війну "Чорний лютий"

Прямий ефір