"Київ – незламне серце Європи": на залізничному вокзалі столиці відкрили документальну фотовиставку

Документальна фотовиставка на вокзалі Києва. Скриншот: kanaldom.tv

На Центральному залізничному вокзалі столиці відкрили документальну фотовиставку "Київ – незламне серце Європи". На знімках зображена героїчна оборона столиці та області від російських загарбників. Ці світлини вже бачили у різних столицях європейських країн, йдеться у "Ранку Вдома".

На світлинах документальної фотовиставки зображені миті, що закарбувалися в пам'яті чи не кожного українця. Усі кадри зняті під час героїчної оборони Києва та області від російських загарбників.

Головна мета виставки — показати, що ж насправді пережив Київ та передмістя на початку повномасштабного вторгнення. Виставку встигли презентувати в Берліні, Празі, Любліні та навіть в Мехіко.

"Чому Київ — це серце Європи? Бо ми, з одного боку, географічно знаходимось у центрі, а з іншого — ми емоційний центр Європи. Надважливо, щоб європейці побачили Київ не як територію між Європою та Росією, а як середину Європи. Хотілося б, щоб європейці розуміли, що вони захищають, не щось ззовні, а саме серце Європи", — розповів куратор виставки Денис Копилов.

З-поміж сотень світлин організатори відібрали лише 30. На цих документальних фотографіях поруч з горем та руїнами можна побачити чуйність та хоробрість українців.

"Емоції — це насамперед світло. Не можна наголошувати лише на темряві, бо тоді змістити фокус уваги неможливо. Тож має бути енергія всередині. Я розумію, що героїзм, волонтери, військовослужбовці, медики, всі ті люди, які докладають зусиль для того, щоб перемогти, наповнені цим світлом. Наше завдання полягало в тому, щоб обрати ті фотографії, які дають світло", — резюмував Денис Копилов.

Зовсім скоро документальні світлини про мужність людей, що вистояли та продовжують жити, побачать у Канаді, Барселоні та інших європейських містах.

Читайте також: "Залізна крамниця" у Києві: що можна придбати у магазині мерчу від "Укрзалізниці"

Прямий ефір