Куди інвестувати гроші у 2023 році: фінансистка Юлія Баткалова

Юлія Баткалова. Фото: kanaldom.tv

Чи варто тримати вдома готівку, у якій валюті зберігати гроші у 2023 році, яким банківським установам можна довіряти та як працюватиме Фонд гарантування вкладів фізичних осіб? На всі ці запитання у "Ранку Вдома" відповіла фінансова експертка Юлія Баткалова.

Ведучі — Лілія Ребрик, Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Який головний урок 2022 року ти засвоїла? Як минув цей рік для тебе, як фінансистки? 

— Для мене, як для всіх українців, цей рік був непростим. Втім, я переконалася у тому, що я психологічно стійка людина, моє оточення теж. Ми, українці, можемо витримати все. В мене завжди був доступ до різних активів. Це дає мені можливість бути спокійною. Я знаходжусь в Україні й маю тут фінансові резерви. За кордоном — теж.

— Ми бачили, як фінансові установи працювали під час війни та блекауту. Аналізуючи це, як порадиш українцям зберігати гроші у 2023 році?

— Враховуючи досвід 2022 року, раджу мати якомога більше місць для зберігання грошей. Пам'ятайте про диверсифікацію і навчіться тримати фінанси у різних активах.

Чи варто тримати при собі готівку? Якщо так, то в якій валюті?

— Варто, але малу суму. Якщо доведеться виїжджати за кордон, то є ліміт готівки, яку можна вивезти без декларації. Це 10 тисяч доларів на особу. Щодо готівки, то раджу частину тримати у валюті, частину — у гривнях. 

Яким банківським установам можна довіряти?

— Відверто кажучи, я пишаюся нашими банками та іншими фінансовими установами. На дворі війна, але ми втримали економіку. Так, є велика інфляція, але кожен українець має доступ до будь-якого банку. Жоден з банків не блокував рахунки. Надалі раджу використовувати кілька простих методів, які допоможуть перестрахуватися. По-перше, дивитися на сайті Мінфіну рейтинг стійкості банків, перед тим як відкривати депозит або картковий рахунок. По-друге, можна класти гроші в банки з іноземними активами, щоб забезпечити собі комфорт та стабільність.

Як під час війни працює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб?

— На початку року був ліміт на виплату з Фонду гарантування вкладів. Потім банківська система переглянула цей ліміт і зараз будь-яка сума у банках, які співпрацюють з Фондом гарантування вкладів, покривається на 100%. Тобто страхують усю суму вкладу, якщо з банком щось трапляється.

— Чи захищені рахунки українців у іноземних банках?

— Якщо йдеться про співпрацю з надійними брокерами, то вони дають гарантії. Взагалі, хороший іноземний брокер є учасником Фонду захисту інвесторів.

— Що б ти побажала нашим глядачам у Новому році?

— Залишатися такими ж стійкими й обов'язково в гарному гуморі дочекатися перемоги України. Потім будемо допомагати її відновлювати.

Також цікаво:

Прямий ефір