Кримськотатарську та українську діаспори по всьому світу залучать до звільнення заарештованих у Криму

Эскендер Бариев. Фото: kanaldom.tv

Залучити кримськотатарську й українську діаспори по всьому світу до процесу звільнення українців, заарештованих в окупованому Криму, — один із дієвих планів. Про це в програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом" заявив глава Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв.

Він наголосив на важливості звернення уваги світової громадськості до порушення прав людини в окупованому Криму. Зараз Меджліс кримськотатарського народу та громадські організації готують відповідне звернення.

"У нас підготовлена заява, яка буде направлена до всіх міжнародних організацій, посольств. Також ми активно зараз працюємо з Меджлісом кримськотатарського народу, тому що я також є керівником управління з правових питань та закордонних справ. Допомагаю безпосередньо в розробленні заяви Меджлісу", — сказав Барієв.

Також планується активна робота з кримськотатарською та українською діаспорами в різних країнах.

"Наше основне завдання — забезпечити потужну інформаційну кампанію із залученням до цих процесів як кримськотатарської діаспори, так і української діаспори по всьому світу", — повідомив глава Кримськотатарського Ресурсного Центру.

Крім того, Україна сподівається на консолідовану реакцію всіх країн-учасниць Кримської платформи.

Робота зі звільнення заарештованих кримських татар буде продовжуватися і в Україні. Це і взаємодія з органами виконавчої влади, й залучення парламенту. Зокрема, у вересні планують активізувати чинну кампанію "Депутате, допоможи в'язням Кремля".

"Дуже важливо, щоб була реакція депутатів. А у Верховній Раді України має виступити нардеп Ахтем Чийгоз", — додав Барієв.

Повна версія інтерв'ю: Нові арешти в Криму — дії України: "5 вопросов" з Ескендером Барієвим

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму здійснили незаконні обшуки та затримання кримських татар —громадських діячів і звичайних громадян. Серед затриманих — Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, який 23 серпня брав участь у саміті Кримської платформи в Києві. Також силовики ФСБ забрали ще чотирьох активістів — Ельдара Одаманова, Азіза та Асана Ахтемових, Шевкета Усеїнова.

6 вересня районний "суд" Сімферополя заарештував Нарімана Джеляла та братів Ахтемових на два місяці — до 4 листопада. Ельдар Одаманов і Шевкет Усеїнов отримали 14 і 15 діб "адміністративного арешту" відповідно.

Відомо, що Джелялу та братам Ахтемовим оголосили підозру за статтею "Диверсія" Кримінального кодексу РФ, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років. Окупанти звинувачують кримських татар у причетності до пошкодження газопроводу в районі села Перевальне під Сімферополем.

Читайте також: Справжні причини арешту Джеляла — думка Кориневича та Юксель

Прямий ефір