"Кримська платформа" — ключова зовнішньополітична ініціатива України, — Кориневич

Антон Кориневич. Фото: Facebook

Російська Федерація дуже хотіла би, щоб Україна на внутрішньому рівні, не робила жодних серйозних кроків щодо Криму. Однак на сьогодні ми маємо низку ініціатив, спрямованих на деокупацію півострова. І "Кримська платформа" — ключова зовнішньополітична ініціатива України на 2021 рік. Про цесьогодні, 11 червня, під час інвестиційного форуму "Південна стратегія розвитку" заявив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич,  інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"У попередні роки дуже активно працювали дипломати, на різних майданчиках, у межах різних міжнародних ініціатив. Але на внутрішньому рівні ми не мали сильних рішень. Що ми маємо сьогодні? По-перше, запущена "Кримська платформа". Це ключова зовнішньополітична ініціатива України на 2021 рік. І це те, чого не було. Ми маємо затверджену, ухвалену спочатку РНБО, стратегію деокупації та реінтеграції Криму. Це обов'язковий документ для всіх органів державної влади, який визначає, як потрібно працювати по Криму і які мають бути ключові позиції. Сім років ми цього не мали", — наголосив постійний представник.

Кориневич акцентував, що для президента України є дуже важливим також питання захисту корінного кримськотатрського народу.

"Володимир Зеленський доручив розробити стратегію розвитку кримськотатарської мови на 10 років і запровадити алфавіт на основі латинської графіки. Концепція стратегії вже розроблена. До ВР президент також вніс законопроєкт про захист корінних народів", — розповів він.

На думку Антона Кориневича, враховуючи усі ці напрацювання, і те, що Україна не буде зупинятися, Росія буде намагатися протидіяти ще більш активно.

"Ми часто читаємо повідомлення у російськомовних джерелах, світ через таких, як ми, не визнає Крим російським. І ніколи не визнає. Реакція РФ спричинена, безумовно, тим, що Україна активізувала оцей кримський напрямок. Ми запустили якраз внутрішню складову, і напрацьовуємо трек нормативно-правового регулювання — запровадження законів України, указів президента, які є важливими для питань деокупації та реінтеграції Криму", — наголосив постійний представник.

Також Антон Кориневич наголосив, що нині Україна активно працює над запуском постійно діючого офісу "Кримської платформи".

Він акцентував увагу і на тому, що одним з інструментів стратегії деокупації та реінтеграції є розвиток півдня України, особливо — південних районів Херсонської області.

"Це все закладено у стратегії, інакше бути не може. Наразі на виконання стратегії готується план заходів. Ми будемо продовжувати рухатися зазначеним вектором. Я переконаний — ми щодня наближаємо повернення українського прапора у наш український Крим", — резюмував Кориневич.

Читайте також: Міжнародний інвестиційний форум проводиться в історичному Криму, — Кориневич

Нагадаємо, 10-11 червня на Арабатській Стрілці в Херсонській області проходить перший інвестиційний форум "Південна стратегія розвитку". Телеканал "Дом" — інформаційний партнер заходу. У форумі беруть участь близько 600 осіб: 168 очільників територіальних громад, понад 400 гостей і волонтерів, 30 професійних спікерів. До роботи з організації були залучені п'ять профільних міністерств.


Всі новини форуму "Південна стратегія розвитку" — у спецрозділі "Форум на Арабатській Стрілці"

Медіа-партнери
Прямий ефір