"Кримська платформа" та шлях України до ЄС — про що говорив Зеленський у Литві (ФОТО)

Владимир Зеленский в Литве. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 7 липня, у Вільнюсі стартувала Міжнародна конференція з питань реформ в Україні. У відкритті вступної сесії брали участь президенти України та Литви — Володимир Зеленський і Гітанас Науседа, інформує "Дом".

Дипломатичні зустрічі українських делегацій в Литві почалися ще 6 липня. Було підписано низку документів.

"Міністри закордонних справ "Люблінського трикутника" підписали два документи й затвердили ще один. Загалом три документи. Перший — це декларація про спільну історичну спадщину та загальні цінності. Другий документ — це довгоочікувана дорожня карта розвитку "Люблінського трикутника". Там — від економіки до молодіжних обмінів. І третій документ — це план заходів із протидії дезінформації", — зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він додав, що країни "трикутника" мають унікальний досвід протидії російській дезінформації.

"Україна тут є лідером, має найбільший досвід — і того, як працює російська дезінформація, і того, як їй протидіяти. Три наші країни об'єднають свої зусилля не тільки для того, щоб спільно протидіяти, а й щоб інші держави могли вчитися у нас", — повідомив Кулеба.

Перший день дводенної конференції проходить у Президентському палаці у Вільнюсі. Головні теми, які сьогодні обговорюють, стосуються глобальних питань.

Володимир Зеленський у Литві. Фото: kanaldom.tv
Володимир Зеленський у Литві. Фото: kanaldom.tv
Володимир Зеленський у Литві. Фото: kanaldom.tv
Володимир Зеленський у Литві. Фото: kanaldom.tv

Як заявив Зеленський, виступаючи на конференції, литовські партнери підтримують реформи в Україні та її прагнення до вступу до ЄС і НАТО. Також президент зазначив, що відкриття ринку землі має збільшити інвестиції в аграрний сектор, торкнувся діджиталізації, оновлення інфраструктури у межах "Великого будівництва" та низки інших питань. Крім того, стало відомо, що президент Литви візьме участь у "Кримській платформі".

Читайте також: Підсумки 6 липня: провокація на переговорах ТКГ, Зеленський у Литві та блокування українських телеканалів в Білорусі (ВІДЕО)

Нагадаємо, очільник Української держави Володимир Зеленський під час візиту до Литовської Республіки взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня державності Литви.

Прямий ефір