Коли з України поїдуть російські дипломати, наше виживання буде лише в наших руках, — Савченко

Надія Савченко. Скріншот відео: kanaldom.tv

Сигналом про можливий повномасштабний наступ Росії на Україну може стати виїзд з України російських дипломатів. Таку думку в програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" висловила депутатка Верховної Ради України VIII скликання (2014-2019 рр.) Надія Савченко.

"Якщо не буде війни, то боротьба за мир буде такою, що каменя на камені не залишиться. І ні один, ні другий варіант для України недобрий. Тому наше завдання — це відвести від нас точку біфуркації, точку напруги куди завгодно, але тільки не до України. І будь-яка західна допомога нам у цьому тільки шкодить. Зараз, відповідно, комітет зовнішньої дипломатії Європейського Союзу подав заявку в Україну для того, щоб приїхати до України та встановити, наскільки тут ризиковано", — зазначила вона.

Крім того, швидкій активізації російських сил проти України передуватиме оперативний від'їзд російських дипломатів з України, додала політикиня.

"І дипломати знають це, і  військові знають, що, коли починають з'їжджати посольства, тобто "драпати" із країни — це означає, що війна буде за день, за два. Так от, поки що вони кажуть, що вони готові евакуювати: британці своїх, відповідно, канадці своїх, кажуть, що росіяни своїх. Але поки вони не поїхали, а повірте, вони встигнуть з'їхати залежно від інтенсивності війни, і якою вона буде, якими будуть перші удари, — вони з'їдуть за день, за два. От коли вони з'їдуть — будьте готові до того, що наша доля і наше виживання — тільки в наших руках", — наголосила Савченко.

Читайте також: "Він діятиме чужими руками": цілі Путіна позначив Гармаш

Нагадаємо, видання The New York Times повідомило, що Росія готує своїх дипломатів до виїзду з України, попередньо відправивши до РФ членів їхніх сімей. Так, ще 5 січня діти та дружини дипломатів російського посольства у Києві вирушили до Москви. Приблизно ще 30 членів сімей російських дипломатів із Києва та Львова залишили Україну протягом наступних кількох днів. У МЗС України заявили, що не отримували від російської сторони інформації про евакуацію працівників, що Посольство РФ у Києві працює у штатному режимі.

Прямий ефір