Кохання надихає: волонтерка створила колекцію прикрас із відстріляних гільз

Прикраси з використаних гільз. Скриншот: kanaldim.tv

Від початку повномасштабного вторгнення Ольга Данченко стала волонтерити. Під час першої поїздки на передову вона зустріла кохання — військового Сергія. Волонтерка вигадала незвичайний спосіб підтримки підрозділу коханого — залучає донати в обмін на прикраси з відпрацьованих гільз. Матеріал дають військові, а виробництвом зайнявся батько Сергія. Історія виникнення колекції прикрас "Сталева рота" — у матеріалі "Ранку Вдома".

Дрони, тепловізори та автомобілі для бійців. Від початку повномасштабного вторгнення росіян Ольга Данченко стала волонтерити, але не очікувала, що під час першої поїздки на передову знайде кохання. Ця доленосна зустріч відбулася під час звільнення Харківщини.

Сергій на передовій із 2014 року. Спочатку був там військовим медиком, потім — добровольцем. Зараз він командир 2-ї роти 2-го батальйону 67-ї окремої механізованої бригади "Сталева сотня". Як і Ольга, Сергій народився в Тернополі, але познайомилися вони лише на фронті. Закохані стали жити разом просто на передовій.

"Я їхала на фронт десь на чотири-п'ять днів, а залишились на чотири місяці", — зізналася волонтерка Ольга Данченко.

Ольга продовжує займатися забезпеченням військових. Зокрема, залучає донати в обмін на прикраси з відпрацьованих гільз. Матеріал надає рота, а виробництвом зайнявся батько Сергія. Він не професійний ювелір, навчився заради сина.

"Підручними матеріалами в себе на роботі він змайстрував мені першу колекцію. Я йому намалювала, як це має бути, привезла з фронту гільзи. Він спробував запустити виробництво, йому вдалося", — провадить волонтерка.

Першу партію з 10 каблучок Ольга презентувала в соцмережах. Прикраси розлетілися за кілька годин.

"Дуже багато залежить від бажання. Батько дуже сильно хотів допомогти. Його два сини Сергій та Артем, воюють разом. Коли ми закинули першу партію прикрас у соцмережі і почали пропонувати за каблучки по дві-три тисячі гривень, то батько Сергія не вірив в те, що люди готові за це платити. Це його дійсно дуже надихнуло", — зізналася волонтерка.

Назву бренду присвятили роті "Сталева сотня". Окрім перснів виробляють сережки, браслети, кулони та брелоки. Основу для виробів виливають із латуні й вставляють край гільзи.

Придбати прикраси можна на сторінці родини "Сталева сотня" в Instagram. Мінімальний донат — 500 гривень. Усі кошти передають на потреби бійців.

"Це дуже розв'язало хлопцям руки, тому що по суті в нас з'явилася своя мінімальна каса. Наприклад, екстрено потрібно заправити машину або відремонтувати її, оплачувати абонплату за Старлінк. Тож ми маємо невеличкий свій ресурс", — резюмувала Ольга Данченко.

Нині рота збирає донати на дрон-камікадзе. Після перемоги Ольга планує перетворити виробництво прикрас на ветеранський бізнес, який забезпечить захисників роботою.

Також цікаво: Бучанці, що пережили окупацію, виготовляють унікальні монети з переплавлених гільз — такі вже є у Ентоні Блінкена та Бориса Джонсона

Прямий ефір