Книгарню "Герої" відкрили у Вінниці на честь загиблого військового 

Книгарня "Герої". Скриншот: kanaldim.tv

У Вінниці з'явилася нова книгарня "Герої", яку відкрила родина загиблого воїна. Усе життя Микола Рачок марив літературою, мріяв про власний книжковий магазин. Микола захищав Україну на Бахмутському напрямку. 19 липня 2022 року він дістав поранення й загинув. Попри труднощі рідні вирішили втілити у життя найбільшу мрію захисника і відкрити на його честь літературний простір, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Сім'я полеглого воїна втілила його мрію — відкрила в центрі Вінниці книгарню під назвою "Герої".

"Книгарня була його мрією. Через те, що він був залюблений в літературу. Він ніколи не покидав книжку. Навчаючись, працюючи та перебуваючи в окопах, він читав Тараса Прохаська", — розповіла сестра загиблого воїна Антоніна Люлька.

27-річний Микола Рачок народився у Вінниці, закінчив місцевий технічний ліцей. Полюбляв точні науки. А ось вищу освіту вирішив здобувати у Києво-Могилянської академії. Працював журналістом, випусковим редактором журналу "Куншт", а також був редактором автомобільного порталу InfoCar.ua. Захисник захоплювався автомобілями, займався танго, фотографією, дублював мультфільми та обожнював подорожі.

"Він постійно, або мене або батьків, збирав у поїздки Європою. Ми багато країн побачили. Найцікавіше було їздити з ним в міста, де він все знав. Він складав свої маршрути", — пригадує сестра Миколи.

Втім, невіддільною частиною життя завжди була література. Вивчав її, любив читати й сам писав. Спочатку невеликі оповідання, есеї, поезію. Соромився її декламувати, але писав. Він пробував себе на літературних вечорах.

24 лютого 2022 року Микола поставив на паузу своє цивільне життя, залишив мрії та вступив до лав ЗСУ. Він захищав Київ та околиці. Потім попросився на схід України. Микола захищав Україну в 58 бригаді на Бахмутському напрямку. На жаль, 19 липня 2022 року, під час важкого бою із загоном "вагнерівців" чоловік загинув. Після загибелі Миколи сестра Антоніна разом з батьками прочитала щоденники військового, у яких він описував свої мрії.

"Були прості мрії. Як от відвезти діда до Львова. Він також хотів отримати ще одну — інженерну, освіту. Хотів долучитися до розробки українського автомобіля. Серед іншого, він написав, що хоче мати книгарню. Це те, про що ми неодноразово говорили", — додає Антоніна Люлька.

Попри труднощі, родичі вирішили втілити в життя найбільшу мрію Миколи та відкрити на його честь літературний простір. Для цього продали квартиру, додали кошти, які держава виплачує сім'ям загиблих воїнів, купили приміщення та почали роботу.

"Ми з мамою вибирали літературу. Ми знали, з якими видавництвами хочемо працювати, тому що вдома маємо дуже велику книгарню. Тато займався освітленням та іншими побутовими речами. Меблі робив друг нашої родини, інтер'єр облаштовував мій чоловік з нашими друзями", — каже жінка.

За три з половиною місяці книгарня відчинила свої двері. На полицях героїв можна відшукати книжки для дітей та підлітків, художню літературу, трилери, детективи, фентезі, книги про саморозвиток, бізнес та багато іншого.

"Окрім зарубіжних сучасних топових позицій, у нас є наша гордість — українська література. Це сучасна українська проза, різні жанри. Те, що маємо чим пишатися. Багато книг від "Віхоли". Тут є українська класика від "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" та інших видавництв", — резюмував друг загиблого воїна Максим Шклярчук.

Нині тут щотижня проводять літературні заходи, зустрічі, інтерв'ю та презентації для авторів та літераторів з різних міст України. Власники книгарні планують закупити літературу іноземними мовами та пригощатимуть відвідувачів смачними трав'яними чаями.

Читайте також: Воїн, який втратив зір на фронті, створює унікальні гончарні вироби

Прямий ефір