Кінокласика та стрічка про початок війни: огляд фільмів від Дмитра Слівного

Дмитро Слівний. Скриншот: kanaldom.tv

Робочий тиждень вже на фінішній прямій. Які цікаві фільми можна подивитися у вихідні на каналі "Дом" розповість наш оглядач Дмитро Слівний. У суботу та неділю на вас чекають такі картини: "Хрещений батько", "Передчуття" та "Ранковий підйом". Про кожен із цих фільмів дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома" та проводьте вихідні за переглядом чудового кіно.

"Хрещений батько" Френсіса Форда Копполи. Культова гангстерська драма 1972 року. Слоган: "Пропозиція, від якої неможливо відмовитися". Головні ролі виконують Аль Пачіно, Марлон Брандо і Джеймс Каан. Драма оповідає історію сицилійської мафіозної сім'ї Корлеоне. На дворі 1945 рік, Нью-Йорк. Голова сім'ї, Дон Віто Корлеоне, видає заміж свою дочку. В цей час з Другої світової війни повертається його улюблений син Майкл. Майкл, герой війни, гордість сім'ї, не хоче займатися жорстоким сімейним бізнесом. Тим більше з'являються люди, що бажають змінити порядки й прибрати Дона Корлеоне. Добра доля і навіть виживання самої сім'ї — під загрозою, тож Майкл перетворюється із хорошого хлопця у мафіозі.

"Треба розуміти, що "Хрещений батько" вважається найкращим гангстерським фільмом за версією Американського інституту кіномистецтва й одним з найкращих в історії кінематографа. Це класика. Якщо ще є люди, які його не бачили, то раджу обов'язково подивитися. Гра акторів і сам сценарій неймовірні. Мало хто знає, але Френсіс Кополла зняв першу частину коли йому було лише 31 рік. Він вважав себе слабеньким сценаристом і перед тим, як знімати продовження драми пішов на курси сценаристів. Там сказали, що приклад хорошого сценарного рішення — це драма "Хрещений батько" і звісно ж, Коппола, покинув ці курси", — розповів Дмитро Слівний.

"Передчуття" В'ячеслава Криштофовича. Копродукційний драматичний художній фільм 2020 року. Гасло фільму: "Усе в житті потрібно робити вчасно". Прем'єра була на кінофестивалі "Молодість" у 2020 році.

"Повільне життя провінційного приморського містечка N раптом порушує локальний скандал, який розгортається навколо чоловіка, що пішов з життя. Про місце його поховання знають лише дружина та друг, але вони категорично відмовляються повідомити про це іншим. Таким нібито був заповіт небіжчика, дивака, закоханого у море. Кожен з героїв шукає відповіді на власні питання, але не знаходить. Тривога та передчуття чого страшного витає у повітрі. Драма, яка змушує замислитися над сенсом життя. Неповторні краєвиди, адже фільм знімали на Одещині. Моторошно лише тоді, коли на горизонті з'являються російські кораблі", — підсумував Дмитро Слівний.

"Ранковий підйом" Роджер Мічел. Це комедійна драма 2010 року з зірковим складом акторів. Головні ролі виконують Рейчел Макадамс, Харрісон Форд та Даян Кіттон. Головна героїня — телепродюсер Бекі Фулер, яка довгий час працювала над місцевою новинною програмою. Робота була сенсом її життя, але після звільнення все кардинально змінилося. Тепер не тільки особисте, але й професійне життя Бекі знаходиться в жахливому становищі. Здаватися вона не збирається, але перспективи у молодого телепродюсера не райдужні: Бекі стає частиною команди, яка працює над ранковим шоу з низьким рейтингом.

"Якщо кар'єру втратити легко, то від амбіцій цілеспрямовані люди позбавлятися не вміють, і Бекі вирішує запросити на програму легендарного Майка Помероя. Тільки от Майк не хоче розпускати плітки про знаменитостей, розповідати про новинки моди й виступати з прогнозами погоди, тому все це бере на себе його симпатична колега. Вони починають воювати за популярність і переносять своє суперництво в ефір, Бекі тим часом мусить рятувати ситуацію. Попри те, що фільму вже понад 10 років, там можна все ж роздивитися залаштунки телевізійного шоу. Сама історія та гра акторів сподобається глядачам. Фільм дійсно залишає приємний посмак", — резюмував Дмитро Слівний.

 Читайте також:

Прямий ефір