Кіно незламності: про покази ізраїльських фільмів у Києві розповіла Лірон Фінкельштейн

З 16 до 19 лютого в Україні триватиме тиждень ізраїльського кіно. "Фільми стійкості" —  гасло, яке обрали організатори для фестивалю під назвою "Кіно незламності". Назву присвятили українцям та їхній сміливості, бо попри війну Україна не втрачає своєї ідентичності, вважає заступниця посла держави Ізраїль в Україні Лірон Фінкельштейн. Про ізраїльське кіно дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Ведуча — Ірина Хоменко.

 — Чому "Кіно незламності"? Що хотіли сказати організатори обравши таку назву для фестивалю ізраїльського кіно? 

— Цьогорічний фестиваль ізраїльського кіно проходить під гаслом: "Фільму стійкості". Я вважаю, що це дуже символічно як для Ізраїлю, так і для України. Ізраїль — держава, що постійно перебуває в стані війни, та попри це, має не лише хорошу економіку та систему безпеки, а і яскраву культуру. Видається так, що в Україні протягом останнього року культурний процес та життя загалом не зупинились. На нашу думку, це дуже надихає, тому й з'явилася така назва.

— Дякуємо за теплі слова підтримки! Які фільми можна буде побачити на кінофестивалі? Це буде класика чи новинки?

— Це нове кіно, створене за останні кілька років. Безумовно це стрічки, що порушують актуальні для Ізраїлю. Зокрема, стійкість як на рівні окремих родин, так і в культурі громади загалом. Тож саме це ми бачимо на екранах.

— Якою мовою відбуватимуться кінопокази?

— Показ фільмів проводитиметься мовою оригіналу, тобто на івриті. Але, звісно, будуть субтитри. Тож глядачу буде легко розуміти, що відбувається.

— Які теми зараз актуальні в ізраїльському кіно?

— На мою думку, кіно загалом відображає те, чим живе культура та люди. Певна річ, є теми, які завжди актуальні для Ізраїлю. Авжеж, ми говоримо про захист нашої країни, що неодмінно буде продемонстровано у фільмах. Також ми побачимо прояви людяності. Історії людей, їхніх родин, кохання. Будуть й історії про важливі рішення, які людина має ухвалити. Ви побачите історії родин, окремих людей, зв'язки з Батьківщиною. Словом, це те, що хвилює й цікавить ізраїльтян. Розрив поколінь, питання культури.

— Який фільм відкриватиме фестиваль ізраїльського кіно?

— Стрічка "Образ Перемоги", що відкриватиме фестиваль, якраз про війну. Події відбуваються 1948 року в маленькій громаді Кібуц у поселенні Нісанім, де був організований рейд. Серце і душа стрічки в людях і в їхніх реакціях на ці події, в їхніх взаємозв'язках. Ви побачите у фільмі вибір, стійкість та силу цих людей.

— Здається у цьому фільмі розгортається історія, яка схожа на ситуацію в Україні.

— Авжеж, є певні аналогії, але насправді дуже складно, навіть неможливо порівняти ці ситуації. Адже події, які переживають українці, зараз дуже важкі та жахливі. Втім, я відчуваю і бачу, перебуваючи в Україні, що життя та культурний розвиток тут не зупиняється. І це одна з причин, чому ми наполягали на проведенні кінофестивалю. Адже це частина життя. На нашу думку, цей фестиваль один зі способів зміцнити відносини Ізраїлю та України, привнести частину ізраїльської культури сюди, допомогти людям об'єднатися. Це, певна річ, дуже важливо для нас.

— Це дуже важливо для нас також. Чи можете ви назвати власних фаворитів цього тижня ізраїльського кіно?

— Зауважу, що усі фільми чудові. Втім, я назву одну стрічку, яка стала дійсно моїм фаворитом. Це "Паризький бутик". Фільм про молоду єврейську адвокатку з Парижа, яка приїжджає до Ізраїлю у робочих справах. Тут вона зустрічає місцеву жінку і так починається їхня історія спіклування. Сама робота знята в Єрусалимі, і вона про мешканців цього міста. Стрічка дуже емоційна, цікава та подекуди неочікувана. Тож саме цей фільм став моїм улюбленим.

— Заінтригували! Де і коли пройде тиждень ізраїльського кіно?

— Фестиваль ізраїльського кіно триватиме з 16 по 19 лютого у Києві. Ми запрошуємо всіх охочих доєднатися до нашої події. Це буде справді чудовий кінотиждень.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": "Як звучить Україна": Синельникови презентували перше музичне тревел-шоу

Медіа-партнери
Прямий ефір