Катували струмом, обливали холодною водою: політв’язень Приходько вважає, що його повільно вбивають

Олег Приходько. Фото: facebook

Український політв’язень — кримчанин Олег Приходько майже пів року утримується в російській тюрмі. За цей час йому жодного разу не надавали медичної допомоги, а під час етапування чоловік зазнав тортур. Про це сьогодні, 19 січня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людимила Денісова у Facebook, передає "Дом".

Родичі українського політв’язня, який утримується у в'язниці ФКУ Т-2 міста Володимира (РФ), мали з ним тригодинне побачення. Після нього повідомили омбудсмену, що Приходько жодного разу не отримав медичної допомоги та необхідних ліків, які вони йому надсилають.

Окрім того, стало відомо, що під час етапування з Ростова-на-Дону до Володимира політв’язня піддавали тортурам: катували електричним струмом, обливали холодною водою та тримали із загнутими руками в кайданках.

Зараз Олег Приходько, який має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, виснажений та набряклий.

"Крім того, український політв'язень тривалий час утримувався в одиночній камері та змушений був проводити весь день на ногах, оскільки лежати йому дозволяють тільки під час відбою. За те, що одного разу він заснув сидячи, його запроторили до ШІЗО. Олег перебуває в дуже пригніченому стані та вважає, що його "повільно вбивають", — повідомила Денісова.

Уповноважена з прав людини звернулася з цього приводу до російської колеги Тетяни Москалькової, а також закликала міжнародну спільноту посилити тиск на країну-агресора, "щоб якомога швидше повернути додому усіх бранців Кремля та припинити переслідування мирних жителів українського півострова Крим".

Читайте також: Після кількох місяців мовчання — рідні отримали листа від політв'язня Приходька (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) визнав Олега Приходька винним у зберіганні вибухівки та підготовці до теракту у березні цього року. Його засудили до 5 років позбавлення волі у колонії суворого режиму з першим роком у в'язниці.

Читайте також: Фільм "Поверніть мого тата!": про проблему політв'язнів у Криму розповіли через історії їхніх дітей (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, засудженого у РФ кримчанина Олега Приходька етапували до в'язниці для особливо небезпечних злочинців — "Владимирський централ". З'ясувати його місцеперебування після двох місяців пошуків вдалося його адвокату.

Прямий ефір