Як триває реформа податкової системи, обговорили на форумі "Україна 30" (ВІДЕО)

Фото: 24tv.ua

У країні триває передача функцій фіскальної служби окремим структурам. Про це у п'ятницю, 19 березня, йшлося на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Малий та середній бізнес і держава". Навіщо і як реформують фіскальну службу, інформує телеканал Дом".

В Україні фіскальна служба фактично об'єднувала в собі податкову, митну та правоохоронну функції. Їх відповідно до зобов'язань євроінтеграції потрібно було розділити.

Що більше повноважень у структури, то більше навантаження на її керівника, каже заступник голови Державної податкової служби України Євген Олейников.

"Якщо управління такою системою — завдання посильне, то спроби ще й провести в ній системні зміни — це занадто для будь-якої людини", — зазначив він.

Поділ на податкову й митну службу відбувся у 2019 році. Але фіскальна служба все ще існує. Вона виконує правоохоронну функцію. Служба розслідує злочини, пов'язані з ухиленням від сплати податків.

У ній хоч і продовжують роботу підрозділи податкової міліції, сама фіскальна служба перебуває в процесі ліквідації. Коли її функції візьме на себе Бюро економічної безпеки, розповів глава відомства Вадим Мельник.

"Коли буде ухвалено рішення й підписано закон президентом України про Бюро економічної безпеки, і він набуде чинності, там чітко визначено термін нашого існування — шість місяців. Ці шість місяців ми будемо продовжувати виконувати правоохоронну функцію", — повідомив голова Державної фіскальної служби.

Закон про створення Бюро економічної безпеки парламент ухвалив наприкінці січня. Орган буде уповноважений розслідувати ухилення від сплати податків й ще низку злочинів, пов'язаних з економікою та фінансами.

Директора Бюро економічної безпеки призначатиме уряд.

Читайте також: Підсумки 19 березня: нові санкції від РНБО, реформи та виступ Меркель (ВІДЕО)

Прямий ефір