Як зміниться вартість виготовлення біорозкладних пакетів в Україні, розповів Абрамовський

Роман Абрамовский. Фото: Facebook

Обмеження використання пластикових пакетів сприятиме тому, що в Україні розширюватиметься виробництво біорозкладних пакетів. Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

За його словами, виробники підлаштовуватимуть потужності виробництва під нові умови, після чого виготовлення екопакетів може суттєво здешевшати.

"Припустимо, собівартість пакета з пластику десь 5-15 копійок. Собівартість біорозкладних пакетів станом на сьогодні при такому не мас-маркеті — близько 60 копійок. Насправді, все дуже швидко змінюється. І собівартість буде нижчою при збільшенні потужностей виробництва. А коли буде налагоджений замкнутий цикл виробництва — наприклад, з кукурудзяного крохмалю робитимуть кукурудзяні гранули, а з них потім пакети — то ці два продукти зблизяться за ціною", — зазначив Абрамовський.

Повна версія інтерв'ю: Відмова від пластикових пакетів та екологічні проблеми Донбасу: "Официальный разговор" з Романом Абрамовським

Нагадаємо, Верховна Рада обмежила обіг і поширення пластикових пакетів. Відповідне рішення парламент ухвалив 1 червня. Надтонкі і тонкі пакети зникнуть з магазинів з березня 2022 року. Як виняток їх можна буде використовувати тільки для упаковки риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду. Також під заборону не потрапляють щільні пакети, які можна використовувати кілька разів.

Прямий ефір