Як Донбас готується до COVID-вакцинації: репортаж "Дому" з Краматорська

Фото: АР

Відповідно до заяв уряду, Україна планує почати імунізацію від коронавірусу в другій половині лютого. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов підтвердив поставку 12 млн доз вакцини AstraZeneca і Novavax вже цього місяця. Як саме готуються до масової вакцинації медичні установи на Донбасі — дивіться в нашому репортажі з Краматорська.

У краматорському Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 вже формують медичні бригади для виїздів, а також приміщення для вакцинації. Головний лікар цього центру Олександр Власенко заявив, що вже сформовано склад мобільних бригад, які будуть виїжджати для вакцинації населення. У таку бригаду входить лікар, медсестра, водій і закріплений за ними транспорт.

"У нас є місця в нашому закладі, так звані кабінети щеплення. У Краматорську будуть два заклади первинної медичної допомоги, і в кожній установі організовано по одній мобільній бригаді", — розповів він.

Міністерство охорони здоров'я України затвердило шість етапів імунізації від коронавірусу Перший — щеплення для медпрацівників, які в подальшому самі будуть вакцинувати від COVID-19 і лікувати пацієнтів з цим захворюванням. У Донецькій області 18 тис. таких людей. Замначальника управління організації та розвитку медичної допомоги населенню в Донецькій області Олександр Педенко заявив, що тільки 3419 з них погодилися вакцинуватися.

"Таким чином, для першого етапу (вакцинації, — ред.) у Міністерства охорони здоров'я буде замовлено 7 тис. доз вакцини", — зазначив він.

Згідно з інструкцією, процедура буде схожа зі звичайною імунізацією від сезонного грипу. Робити щеплення від коронавірусу готується старша медсестра Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Тетяна Кришталь.

"Ніякої різниці. Всі щеплення добре переносяться. Всі працівники будуть робити щеплення", — розповіла вона телеканалу "Дом".

В середині лютого для медпрацівників планують провести тренінги про те, як проводити вакцинацію проти COVID-19.

"Наш центр обслуговує близько 83 тис. населення. У нас є вісім амбулаторій загальної практики, які розташовані по всім селищам і районам міста Краматорська. У кожної з амбулаторій є пункти щеплення. Кожна амбулаторія оснащена згідно з указом", — уточнив головний лікар краматорського медцентру Олександр Власенко.

Він також стверджує, що в медустанові вистачає власних холодильників для короткострокового зберігання вакцини. Наприклад, вакцина від Pfizer може зберігатися в замороженому вигляді при температурі + 2–8° до п'яти днів.

"Це спеціальні холодильники. Не ті, які в кабінетах. Вакцина буде доставлятися з дотриманням холодового ланцюга, тобто в сумках-холодильниках. Є все необхідне для надання невідкладної допомоги: "Адреналін", "Димедрол", "Сальбутамол", мішок Амбу, кисневий концентратор, дефібрилятор", — додав Власенко.

Поки невідомо, коли і яку саме з вакцин поставлять в Донецьку область. Пересічні жителі зможуть імунізуватися після того, як будуть вакциновані медики, військові і люди з груп ризику. 

Прямий ефір