Історія у бронзі: здобутки наших спортсменів та перша українська мультимедалістка чемпіонатів світу з фристайлу Анастасія Новосад

Переможці чемпіонату світу з фристайлу. Скриншот: kanaldom.tv

Час історичних досягнень українських атлетів у зимових видах спорту триває. Про здобутки наших спортсменів та першу українську мультимедалістку чемпіонатів світу з фристайлу Анастасію Новосад йдеться у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Нові здобутки приніс Чемпіонат світу зі сноубордингу. Збірна України з лижної акробатики виборола дві бронзові нагороди змагань найвищого рівня, які приймала Грузія. 

"Мені завжди дуже приємно виходити на подіум і показувати наш прапор. Зараз дуже багато в світі підтримують українців, особливо грузини. Вони настільки раділи, фотографувались, вітали, казали "Слава Україні"! Мабуть, більше мене вітали, ніж китаянку, яка перше місце виборола. Я себе відчувала достойною громадянкою своєї країни", — каже бронзова призерка Чемпіонату світу з фристайлу Анастасія Новосад.

Саме вона стала головною героїнею успіху вітчизняної збірної. Досвідчена фристайлістка разом із Дмитром Котовським, Олександром Окіпнюком, Володимиром Кушніром та Ольгою Полік виграли першу історичну нагороду для України у командних змаганнях на чемпіонатах світу. Для кожного зі спортсменів це дебютна медаль. 

"У мене була ціль — в командних змаганнях мати медаль. Це була моя мрія — після Олімпіади добитися цієї медалі", — каже Анастасія.

Досягнувши мети, Анастасія виконала й чудовий стрибок в особистому турнірі, де також виборола "бронзу". Вона повторила максимальний результат українок на Чемпіонатах світу. У 2011 медаль такого ґатунку здобула Ольга Волкова. 

Ці успіхи Новосад та всієї української команди — результат виснажливої, кропіткої роботи та допомоги дружніх країн. Адже повномасштабне вторгнення Росії позначилося не лише на професійному, а й на особистому житті атлетів. 

"Важко згадувати цей день, але ми з моєю дитиною через місяць чи через два тижні після вторгнення виїхали в Австрію. За спорт не думала, тому що розуміла, що ніякого фінансування не буде точно", — згадує спортсменка.

Конкуренти у спорті, але справжні друзі у важкі часи, надали українським атлетам важливу підтримку. Федерація США дала можливість нашим спортсменам безкоштовно потренуватися в Парк-Сіті (штат Юта). 

Головні особисті мотиватори Анастасії — це її чоловік та чотирирічна донечка Даніела. Бути постійно з мамою — найбільше бажання дівчинки, проте інтенсивний графік сезону цьому заважає. Та коли Анастасія повертається до рідного Рівного, то для донечки це завжди радість. Даніела й сама вже робить перші кроки у спорті. 

"Вона зараз ходить в той самий зал, де я починала. Займається спортивною гімнастикою. Їй подобається, поки їх там сильно не ганяють. Але це буде її вибір — чим займатись. Якщо їй сподобається, я тільки підтримаю", — говорить Анастасія Новосад.

Саме у секції спортивної гімнастики талант Анастасії розгледіли її перші тренери. Дівчина каже, що гімнастика дає важливу базу для будь-якого виду спорту. Наполегливість та натхнення, попри падіння і травми, завжди приводять до успіхів та нагород. А от про перспективи Анастасії висловлюється обережно. 

"Взагалі я планувала закінчувати зі спортом, але, можливо, зроблю паузу на рік. Відпочину, відновлю тіло, тому що мікротравми не дають до кінця відновитися, вони дають про себе знати. Через рік я подумаю, бо це не лише моє рішення — в мене є сім'я", — пояснює вона.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір