Інклюзивна пекарня Good Bread розширилася — тепер це хаб з майстернями та обідами для бездомних

Хаб для людей з ментальною інвалідністю. Скриншот: kanaldim.tv

Нещодавно у Києві відкрили унікальний простір, у якому об'єднали пекарню Good Bread From Good People, кулінарний цех для приготування обідів безпритульним та лекторій. У хабі також працюватимуть столярна і мистецька майстерні. Поки що повноцінно функціонує Good Bread. Це саме той заклад, який вже 6 років працевлаштовує людей з психічними розладами, розумовою відсталістю, аутизмом і затримкою розвитку. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

GoodBread.Hub — це унікальний простір для людей з ментальною інвалідністю. Однойменна київська пекарня, яка працевлаштовує людей з психічними розладами, розумовою відсталістю, аутизмом і затримкою розвитку, пишається своєю командою. Наймолодшому пекарю — 18 років, найстаршому — 57. Все починалося з п'яти робітників. Тепер їх — 25.

У хабі запрацює кулінарний цех для приготування обідів безпритульним, лекторій, а також столярна і мистецька майстерні. Створити GoodBread.Hub вирішили, аби забезпечити роботою якомога більше охочих.

"Зараз тут ще пусто. Ми маємо тут картини, які писали пацієнти психіатричної лікарні. Хочемо довести, що ці люди справді створюють твори мистецтва. Нам потрібно, звісно, ще дуже багато роботи провести. Ми відкриваємо хаб до того, як майстерні запрацюють, оскільки хочемо звернути увагу на те, що потребуємо постійної підтримки", — пояснила директорка з комунікації Good Bread From Good People Олена Мартиненко.

Пекарня працюватиме у дві зміни й зможе забезпечити роботою до 35 людей з ментальною інвалідністю. Спочатку потрібно пройти навчання.

У кожного працівника є наставник. Він допомагає людині не лише з фізичною роботою, а й психологічно.

Здебільшого інклюзивна пекарня виготовляє хліб для волонтерських потреб. Спочатку повномасштабної війни на окуповані та прифронтові території безплатно відправили понад 350 тисяч буханок хліба.

"Основна наша ідея — це якість. Люди з ментальною інвалідністю можуть працювати якісно. Це не якесь аматорське мистецтво. Коли ми привозимо хліб на прифронтові території, люди пробують хліб і просять ще. Для нас це основний показник", — резюмувала Олена Мартиненко.

Зараз пекарня функціонує радше як громадська організація. Її життєздатність залежить виключно від приватних донорів.

Підтримати ініціативу можна на сайті goodbread.com.ua. До речі, там можна підвісити випічку для військових.

Також цікаво:

Прямий ефір