Ініціатива "Жіноча сила України" надає консультації та супровід родинам військовослужбовців

Психологічні консультації військовим і їхнім родинам. Скриншот: youtube.com/@ctrsTVua, kanaldim.tv

Громадський рух "Жіноча сила України" ще з 2014 року допомагає військовим та їхнім родинам впоратися з емоційними викликами. А після початку повномасштабного вторгнення з'явився проєкт "Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців". Проєкт також має опцію безплатних онлайн-консультацій, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

https://www.youtube.com/watch?v=CCq_XaZT91g&ab_channel=%D0%A0%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%92%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0

З 2014 року громадський рух "Жіноча сила України" допомагає військовим та їхнім родинам впоратися з емоційними викликами. Коли розпочалось повномасштабне вторгнення Росії, фахівці зрозуміли ще більше українців потребуватимуть допомоги. Так з'явився проєкт "Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців".

"Зараз це проєкт, який містить роботу гарячої лінії. Це консультація, яку безплатно можна отримати щодня з 10 до 20 без вихідних. Це безплатно для усіх операторів на території України і з операторів польських номерів, які телефонують в Україну. Також ми щодня консультуємо усіх охочих у Telegram", — повідомила засновниця громадського руху "Жіноча сила України" Наталія Умеренкова.

Проєкт також має опцію безплатних онлайн-консультацій. Коли людина потребує терапевтичної допомоги. В організації це називають безпечним, дружнім середовищем підтримки.

"Ми надаємо консультації також із соціальних питань і надаємо супровід родинам військових, які вперше зіштовхнулися з військовою системою. Вони певною мірою дезорієнтовані. Не знають куди звертатися у випадку, коли військовий довго не виходив на зв'язок. Часто людям треба допомога у питаннях соціальних гарантій", —  провадить Наталія Умеренкова.

Громадська організація спільно з Головним управлінням морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України підготували пам'ятку з корисними контактами та порадами для родин бійців. Важливими є групи підтримки для мам та дружин військових, де вони можуть спілкуватися, ділитись власним досвідом і перебувати в колі тих, хто їх розуміє.

Зазвичай люди, які відчувають емоційне напруження, не мають з ким його розділити. Адже вони не хочуть навантажувати близьких, або бояться. Лінія підтримки анонімна, безоплатна, туди можна звертатись безліч разів.

"Мене вражало те, наскільки це сильні люди. Вони переживають складні часи, на них лягає дуже багато різних ролей і вони з ними впораються якнайкраще. У них це виходить", — зізналася психологиня Ірина Івакіна.

Не варто залишатися наодинці зі своїми переживаннями, ділиться думками Карина. Вона дружина військового. Поки чоловік боронить Україну, їй треба дбати про дітей і про себе. Каже, спочатку було психологічно важко. Допомогли в організації "Жіноча сила України".

"Мені настільки було там комфортно, ці зустрічі стали для мене важливими. Бо коли жінки чи матері об'єднуються і діляться своїми емоціями, почуттями, проживають все зовсім по-іншому, то стає набагато спокійніше. Є усвідомлення, що ти не сам. Це дає дуже багато внутрішньої сили", — зізналася дружина військовослужбовця Карина Лазюкова.

Завдяки проєкту Карина знайшла однодумців, з якими продовжує спілкування. Вони разом організовують майстер-класи та відпочинок для дітей.

У службі психосоціальної підтримки працюють 40 фахівців. Це психологи, менеджери й комунікаційники. Часом достатньо просто вислухати людину й покроково пояснити, як діяти далі. Це вже дає відчуття емоційного спокою, підкреслює Наталія Умеринкова.

"Бо коли ти не знаєш, ти безпорадний, а коли ти знаєш, що робити, в тебе з'являється більше впевненості. Ти вже хоч трохи можеш рухати ту ситуацію. Це вже теж частина психологічної допомоги", — резюмувала засновниця громадського руху "Жіноча сила України" Наталія Умеренкова.

Психологи отримують тисячі звернень від жінок. Це свідчить про те, що потреба в такій підтримці є надзвичайно високою. В організації кажуть — це внесок команди проєкту в перемогу України.

Читайте також: Відновлення військових медиків і волонтерів евакуації: як потрапити на проєкт Repower

Прямий ефір