Ініціатива — на стороні ЗСУ: ситуацію на південному напрямку прокоментував військовий експерт

Українські захисники. Фото: ГШ ЗСУ/Facebook

Аналізуючи дані Генерального штабу Збройних сил України, а також Оперативного командування "Південь", можна припустити, що противник, маючи проблеми з лініями постачання на правому березі Дніпра, поступово втрачає бойовий потенціал. Так прокоментував ситуацію на південному напрямку військовий експерт Валерій Рябих сьогодні, 31 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, передає "Дом".

Він наголосив, що повністю ми поки що не можемо судити про те, що відбувається на цьому напрямі.

"Я так розумію, що з боку Генерального штабу, командування Збройних сил України було вжито певних дій для того, щоб ця інформація не розходилася широкими хвилями звідси. І поки операція в процесі, то це обґрунтовано, щоб зберегти ось ті умови, які планувалися для проведення операції", — уточнив Рябих.

Заразом, посилаючись на повідомлення Оперативного командування "Південь", яке є відповідальним за цей напрямок, експерт зробив висновок, що Збройні сили України активно діють тут. Тоді як з боку окупантів можна спостерігати досить неактивний опір.

"В ОК "Південь" повідомили, що минулої доби було відпрацьовано 16 ударів по опорних пунктах, складах боєприпасів у районах зосередження живої сили, озброєнь і техніки окупантів. Це свідчить про велику активність. Крім того, є повідомлення про активні дії авіації в цьому районі. Це також може свідчити про те, що Збройним силам України вдалося придушити протиповітряну оборону противника, і, звичайно ж, важливо те, що вказує ОК "Південь" щодо втрат противника на цьому напрямку, а це 30 одиниць різної техніки, зокрема велика кількість танків, реактивних систем залпового вогню, самохідних артилерійських систем та бронетехніки", — зазначив Рябих.

Він також нагадав, що за останню добу ЗСУ знищили чотири склади з боєприпасами та різними засобами матеріального забезпечення росіян на півдні.

"Все це свідчить про те, що певна ініціатива зараз на боці Збройних сил України. І тому, навіть не маючи достатньої інформації, можна зробити певне припущення, що противник, маючи проблеми з лініями постачання на ці території, на правому березі Дніпра, поступово втрачає бойовий потенціал", — сказав Рябих.

Противник створював резерви, склади заповнювалися боєприпасами, пально-мастильними матеріалами. Але те, що ЗСУ активно використовують артилерію та авіацію, звичайно ж, завдає удару по ось цим запасам і поступово їх скорочує, доповнив експерт.

"Це, звичайно, призведе до повного виснаження запасів на цьому напрямку. І повної втрати здатності до опору військ. Якщо російські окупаційні війська не налагодять постачання. А в умовах вогневого контролю основних переправ це досить важке завдання. І ось припускати, що якось окупанти зможуть його успішно вирішити, зараз немає жодних підстав", — пояснив він.

Раніше військовий експерт Олег Жданов заявив, що інтенсивність бойових дій в Україні може зрости найближчого тижня. 

Прямий ефір