Імунітет до COVID-19: наскільки захищений перехворілий (ВІДЕО)

Тестування на коронавірус. Фото: pixabay.com

Наявність в організмі антитіл до COVID-19 не дає гарантії уникнути повторного зараження. Яка ймовірність знову заразитися коронавірусом, маючи імунітет, розбиралися журналісти телеканалу "Дом".

Антитіла починає виробляти імунна система людини після того, як вірус COVID-19 потрапляє до його організму. Визначити їх наявність можна за допомогою ІФА-тестів. Але в перші дні після зараження антитіл ще немає.

Імуноглобуліни класу М з'являються на третій-четвертий день після зараження. А імуноглобуліни класу G — на 10-14 день і зберігаються від двох до чотирьох місяців. Діагноз COVID-19 не ставлять на основі ІФА-тестів, використовують тільки метод ПЛР-дослідження або експрестести.

За інформацією Центру громадського здоров'я, повторне зараження коронавірусом зафіксовано у 1 362 українців. Це 0,1 відсотка від загального числа інфікованих. Інтервал між випадками становив від двох до восьми місяців.

"У нас немає доказів, що один і той самий штам став причиною повторних заражень. Але це означає, що навіть якщо людина інфікувалася і минув якийсь певний час після цього, вона може заразитися повторно", — говорить гендиректор Центру громадського здоров'я Роман Родина.

Колективний імунітет від коронавірусу, на який так сподіваються в Україні, буде залежати від кількості вакцинованих, а не перехворілих на COVID-19.

Читайте також: Третя хвиля COVID-19, вакцинація та чи буде локдаун в Україні, розповів Степанов (ВІДЕО)

"Ми знаємо, що вакцини працюють. Тому що приблизно через 12-14 днів починає з'являтися різниця між групою невакцинованих — кількість нових випадків серед них зростає. Але серед вакцинованих після 12-14 днів приросту кількості хворих майже немає", — розповів лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

Медик не рекомендує визначати антитіла до або після вакцинації. Причини — недосконалості тестсистем і факт, що люди однаково заражаються коронавірусом повторно. Він каже: робити щеплення потрібно та можна вже відразу після одужання.

"Під час клінічних досліджень і від AstraZeneca, і від Pfizer-вакцини, в дослідженнях були люди, які вже мали антитіла до SARS-COV-2. Вони були вакциновані. У них не виявлено будь-яких побічних реакцій, які б відрізнялися від реакцій тих, хто не мав антитіл", — повідомив Федір Лапій.

Визначити точну кількість інфікованих коронавірусом українців найближчим часом планують за допомогою скринінгового дослідження на антитіла класу G. У ньому візьме участь близько 9 тис. респондентів по всій Україні.

Читайте також: Підсумки 19 березня: нові санкції від РНБО, реформи та виступ Меркель (ВІДЕО)

Прямий ефір