Херсон може стати "осиновим кілком" для путінського режиму, — Варченко

Херсон. Фото: travel.rbc.ua

Командування Росії розуміє, що Херсон може стати таким собі "осиновим кілком" у путінський режим, і в російську імперію загалом. Тому вони намагаються щосили уникнути поразки та знайти хоча б якісь варіанти, аби допомогти напівоточеним військам, які нині перебувають на правому березі Дніпра. Таку думку сьогодні, 28 липня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив експерт з питань безпеки Іван Варченко.

Він нагадав, що для окупантів залишився лише один міст із можливістю відступити на лівий берег річки і перейти ближче до своїх основних частин. Це дамба Каховського водосховища у Новій Каховці.

"Інших шляхів відступу вже немає. Як Сталінградська битва для Гітлера, так і для Путіна, Херсонська битва, може стати теж фатальною, після якої дуже швидко закінчиться його імперія, і його авторитет впаде навіть серед сильно зомбованих середньостатистичних росіян. Звичайно, розуміючи все це, вони намагаються щось зробити", — сказав експерт.

Це "щось", за словами Варченка, найчастіше — лише імітація певних дій.

"Такою імітацією є перекидання невеликих військ на правий берег, начебто як для посилення, нібито ми там плануємо проводити наступ. Але всі об'єктивні дані показують, що проводити наступ для Росії буде дуже-дуже важко на тих ділянках. І це, імовірніше за все, буде пов'язано з дуже великими втратами і не призведе до якихось суттєвих змін у лінії фронту російський наступ", — вважає експерт.

Варченко також звернув увагу на психологічний стан російських військ, що перебувають на правому березі, та які відрізані практично лінією Дніпра від лівого берега, від Херсона і до греблі водосховища. Це, за його словами, понад сотня кілометрів.

"Для них дуже важко психологічно, морально переносити це. Зрозуміло, що вони якщо і виходитимуть, то виходитимуть, ймовірно, пішки, або користуючись плавзасобами, які зараз, згідно з повідомленнями у соцмережах, відбирають у жителів Херсона та області, щоб можна було в останній момент якимось чином переплисти через Дніпро та врятувати своє життя", — сказав експерт.

Українські війська мають повною мірою вимотати зараз у оборонних боях це угруповання, використати всі можливості, додає Варченко.

Він нагадав, що протягом місяця, починаючи з липня, українські військові знищили понад 150 дуже важливих об'єктів ворога по всій лінії фронту, з них понад 30 — на південному напрямку, які, зокрема, стосуються складів, серйозних опорних пунктів та центрів управління.

"Серед них, звичайно ж, Антонівський міст, який перестав бути засобом, через який можна переправитися. І зараз вони зробили імітацію, поромну переправу, через яку поки що переправляють виключно, можливо, з невеликими винятками, мирних жителів, сподіваючись, що українці вдарять по ній, аби потім це знову у своїх пропагандистських історіях відобразити. Звичайно, українці поки не переправляють озброєння, поки не перекидають танкову бронетехніку. Можливо, залишають живою і діючою цю поромну переправу, розуміючи, що вона все одно перебуває в зоні ураження", — підсумував експерт.

Читайте також: Наскільки битва за Херсон може стати вирішальною у війні РФ проти України — думка експерта

Прямий ефір