Глава Комітету міністрів Ради Європи зробив заяву по Криму та Донбасу

Фото: photothek.net

В Європі не визнають російську окупацію Криму, закликають РФ припинити репресії на півострові та виконати Мінські домовленості. Таку заяву сьогодні, 26 лютого, у зв'язку з сьомою річницею окупації Кримського півострова як голова Комітету міністрів Ради Європи зробив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, повідомляє "Дом".

"Я хотів би нагадати про засудження Комітетом незаконної анексії, яка є порушенням міжнародного права, і підтвердити свою беззастережну і непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", — заявив Маас.

Комітет міністрів Ради Європи стурбований порушенням прав людини в Криму після його окупації РФ. Глава відомства нагадав про рішення Європейського суду з прав людини від 14 січня 2021 року стосовно Криму. Він закликав Росію дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права і права людини. Зокрема, забезпечити доступ правозахисників до Криму і Севастополя.

Дипломат також наголосив на необхідності повного виконання Мінських домовленостей і рішень Паризького саміту для врегулювання ситуації на Донбасі.

Раніше президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати Америки ніколи не визнають окупацію Криму та будуть разом з Україною протистояти російській агресії. 

Читайте також: Франція підтримує Нормандський формат та ніколи не визнає окупації Криму, — заява очільника МЗС

Прямий ефір