Фірмові чебуреки з 11 начинками: родина українського льотчика відкрила унікальну кав’ярню під час війни

Чебуреки. Скриншот: kanaldim.tv

Кав'ярня Cup Coffee Chebur належить сім'ї льотчика Ігоря Фортельного. Тут виготовляють фірмові чебуреки з 11 начинками. Відкрили заклад власним коштом під час повномасштабного вторгнення. Допомогла держава, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У кав'ярні Cup Coffee Chebur у Київській області щодня готують хрусткі чебуреки. Це фірмова страва закладу, яку готують з дуже тонкого тіста. У меню — солодкі та солоні чебуреки. Їх виготовляє сім'я льотчика Ігоря Фортельного — дружина Людмила, дочка Аліна, син Данила та зять Віталій.

Чебуреки дружини подорожували з Ігорем Фортельним навіть до Демократичної Республіки Конго. Там пілот гвинтокрила Мі-8 виконував миротворчі місії ООН. Після 2014 льотчик став на захист України. Вертолітна авіація — це підтримка передусім сухопутних військ, які беруть участь у веденні бою на передньому краї. Тож жертв серед льотчиків не менше, ніж серед танкістів. Попри це, найскладнішими для військового були не бойові вильоти, а евакуаційні.

"Найважче — евакуація. Коли треба вивезти поранених, а ти не можеш, бо погода не дозволяє. Ти не можеш порушити правила написані кров'ю.  Це дуже складний моральний вибір, адже на кону життя людини", — пояснює льотчик Ігор Фортельний.  

Наліт Ігоря Фортельного — це майже 1 350 годин, з яких 90 — бойові вильоти. На захист України чоловік поклав увесь свій талант та здоров'я, тож у 2019 році пішов на пенсію. Аби прогодувати сім'ю, працював на будівництві. У цьому йому допомагав зять та навіть дружина.

Повномасштабна війна не залишила льотчику іншого вибору, як знову повернутися до військової справи. Працювати у небі чоловіку не дозволяло здоров'я, тож він вступив до лав ТрО, а зараз працює у Міністерстві оборони України.

"Коли почалася повномасштабна війна, ми лишилися з чоловіком без роботи. Дочка навчається в університеті, син школяр. Треба було забезпечувати сім'ю", — пригадала засновниця Cup Coffee Chebur Людмила Фортельна.

Тож дочка подала ідею — вийти на місцевий ярмарок і продавати мамині фірмові чебуреки. Покупці були в такому захваті від чебуреків, що просили родину відкрити власне кафе. Родина вирішила спробувати. Власними зусиллями почали орендувати невеличке приміщення в житловому комплексі. Дизайн закладу Cup Coffee Chebur  — це ідеї Аліни та Людмили. Хлопці допомагали з реалізацією задумів. Усе майстрували самотужки.

Все найголовніше відбувається на кухні. Окрім солоних чебуреків, тут готують і солодкі. Вони смакують до кави. Серед десертів також є млинці. Ця страва з'явилася в меню завдяки Віталію. Він зараз і бухгалтер, і шеф-кухар закладу.

Тривалий час кухонне обладнання було в оренді, але завдяки гранту від "Дії" сім'я льотчика змогла придбати необхідну техніку для бізнесу. Дочка льотчика також організувала МАФ на колесах, який подорожує ярмарками з фірмовими чебуреками Фортельних. Родина мріє масштабувати бізнес. Та головна мета зараз — перемога. Заради цього Ігор Фортельний продовжує служити.

Також цікаво: Володіє французьким мистецтвом люневільської вишивки — історія майстрині з Ірпеня

Прямий ефір